Bu haber kez okundu.

ÜYELERİMİZ, ARKADAŞLARIMIZ, SEKTÖRDEKİ FİRMALARIMIZ DERNEĞE SAHİP ÇIKMALI; BİZİ YALNIZ BIRAKMAMALI!

Kocaeli Vinç İşletmecileri Dernek Başkanı Şefik Zengin, birlik olunması gerektiğini ifade ederek, “Eğer bizler dağınık olursak, herkes bir tarafa çekerse ve bir araya gelemezsek parçalanmaya mahkum oluruz. Tek bir vücut, tek bir yumruk misali olursak şayet o zaman vurduğumuz yerden ses getiririz” diyor.

Kocaeli Vinç İşletmecileri Derneği başkanı Şefik Zengin, üyelerin, sektördeki firmaların yeterince derneğe sahip çıkmamasından muzdarip.

Kocaeli Vinç İşletmecileri Derneği olarak faaliyetlerinizi genel anlamda değerlendirir misiniz?

Kocaeli Vinç İşletmecileri Derneği başkanı olarak çok aktif olduğumuzu söyleyemeyiz. İlerleyen zamanlarda üyelerimizin de yardımıyla daha aktif olacağız. Operatör sorunundan tutun da iş güvenliğine kadar çok sorunumuz var. Biz, ne kadar değişime açığız? Ne kadr değişmek istiyoruz? Asıl sorulması gereken sorular bunlar... Şimdi dünyada bizden daha az gelişmiş ülkeler bile iş güvenliği vs. konusunda bizden daha ileri seviyede. Biz, sigorta yaptırmıyoruz, üstümüze düşeni yapmıyoruz. Önce bizlerin üstümüze düşeni yapmamız gerek, sonra diğer konular ya da sorunlar çorap söküğü misali gelecektir.

BİZİ YALNIZ BIRAKMASINLAR

Peki, burada üyelerinize,sektör oyuncularına ne gibi bir mesaj vermek isterisiniz?

Vegabet style="font-size:12.0pt">Dernekler, ülkemizin gelişmesinde son derece önemli bir yere sahiptir. STK’lar bir ülkenin ya da sektörlerin gelişmesinde en önemli etkiye sahip kuruluşlardır. Ama takdir edersiniz ki dernekçilik organize olabilme işidir. Üyelerimiz bizi yalnız bırakmasınlar. Üye olmayan, olamayan bir sürü sektör temsilcimiz, firma sahibimiz var. Onlar da bir an önce üye olsunlar. Birlikten güç doğar, kuvvet doğar. Daha güçlü olabilmemiz için bir araya gelmemiz şart.

BİRLİK OLURSAK VURDUĞUMUZ YERDEN SES GELİR

Birlik olursanız ne gibi faydalar orataya çıkar?

Sektörümüzün sorunlarını üç aşağı beş yukarı biliyoruz. Fakat çözüm noktasında eksiğiz. Neden? Eğer bizler dağınık olursak, herkes bir tarafa çekerse ve bir araya gelemezsek parçalanmaya mahkum oluruz. Tek bir vücut, tek bir yumruk misali olursak şayet o zaman vurduğumuz yerden ses getiririz.

ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLMAYI HEDEFLİYORUZ

Kocaeli Vinç İşletmecileri Derneği olarak hedefleriniz nelerdir?

Kocaeli Vinç İşletmecileri Derneği olarak hedeflerimizin başında bu dağınık yapıya son vermek var. Üye sayımızı artırmak var. Bunları başardıktan sonra da düzenli olarak toplantılar, eğitim seminerleri, bilgilendirme aktiviteleri var. STK mantığıyla hareket edip sorunlarımızın çözüm yeri olan bürokratlarımızla, meclisimizle görüşerek üyelerimize katma değer sunmayı hedefliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol