Bu haber kez okundu.

CM EXPO FUARI ANTALYA

Cm Expo Antalya İş ve İnşaat Makinaları Boğaziçi Fuar davetlisiniz...

Cm Expo Antalya İş ve İnşaat Makinaları Fuarı Bu yıl Fark yaratacak…
Boğaziçi Fuarcılık AŞ Genel Müdürü, Anıl Utku Bengisu, “Cm Expo Antalya İş ve İnşaat Makinaları Fuarı bu yıl ezber bozacak” dedi..
Net Medya /Taşıma Kaldırma Üniteleri Gazetesine Konuşan, Boğaziçi Fuarcılık Genel Müdürü Anıl Utku Bengisu,Cm Expo Antalya İş ve İnşaat Makinaları Fuarı bu yıl 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirterek “ Sektördeki tüm firmalarımıza Net-Medya aracılığı ile davetiyemizi, sizlerle paylaşıyoruz, Bu sene yine iş ve inşaat makinalarının yanı sıra, istif makinaları, beton makinaları, asfalt ve yol makinaları, madencilik ve taş ocakları, iskele kalıp sistemleri, jeneratörler, kaynak makinaları, her türlü yedek parça ve aksam gibi ürün grupları ziyaretçilere sergilenecek. Fuarın geçen seneki versiyonunda Yerli ve Milli teması kullanmıştık, bu yıl da aynı tema ile gidip bu temaya ek olarak, Kamu ’da Yerli ve Milli Dönüşüm stratejisi kapsamında gerçekleştireceğimiz Kamu Alımları Zirvesi ve Kamu Vadisi Projesi ile kamu alıcılarını da fuarda katılımcılarımızla buluşturuyoruz. Yine son olarak Deik ve Müsiad ile birlikte organize ettiğimiz Türkiye-Gana İş Forumu organize edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Fuarın açılışına Özbekistan ve Etiyopya İnşaat Bakanları, Gana İnşaat Bakan Yardımcısı, Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Fatih Metin Sahabet ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Bengisu, Ev sahibi hüviyetiyle geçen sene olduğu gibi bu yıl da Antalya Valisi Sayın Münir Karaoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel'in açılışımızı onurlandıracaklar.

Yerli ve Milli üretimin mücadelesi ile, Kirli oyunlara dur diyeceğiz.
.
Yerli ve Milli üretimin mücadelesi ülkemizde çok büyük zorluklarla devam ediyor, Fuarın yapıldığı dönemde maalesef yaşanan kur artışları, Türkiye'ye karşı açık açık kurulan bu ekonomik savaş komplosuna karşı devletimizin, üreticilerimizin kararlılıkla yanında olduğumuz için bu sene katılacak yabancı alıcı sayısını ve ülkesini arttırdık
. Bu yıl fuarda dövizle tezgâhlanan kirli oyunu ihracat yaparak dövizle vuracak, ülkemize karşı dolarla saldıranların oyununu ihracattan kazandığımız dolarlarla bozacağız. Döviz ile artan maliyetler en başta ithalatçılarımız olmak üzere tüm sektörü vurdu. İthalatın da doğru yapıldığı takdirde ihracata ve imalata çok olumlu katkıları var.

Türkiye, yüksek teknoloji ürünlerini bu sayede tanıdı. Bu anlamda ithalatçılarımızı da unutmadık, Kamu Alımları Zirvesi'nde bir oturumda Yüksek Teknoloji Getirenler bölümü yapıyor, ithalatçılarımızın imalata ve ihracata dolaylı katlılarını tartışıyoruz.

Fuara Afrika ülkelerinin yanı sıra, Kosova, Özbekistan, Kazakistan, Filistin, Irak, Romanya, Yunanistan, Gürcistan gibi farklı ülkelerden de işadamlarını getirerek, sektöre bu zor dönemde bir destek olmak, nefes aldırmak istiyoruz. Fuarın iç piyasaya etkilerini arttırmak için bu yıl görsel reklama çok önem verdik, özellikle ticaret ve meslek odalarının toplu ziyaretlerine katkı vererek Türkiye'nin 81 ilinden de ziyaretçiyi Antalya Anfaş Fuar merkezindeki bu görsel şölene davet ediyoruz.

Anahtar Kelimeler:
CM EXPOEXPO FUARI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol