Bu haber kez okundu.

Geçmişte yaşanan kazalardan birçok ders çıkarabiliriz

Öncelikle kısaca Hisarlı Platform’u tanıyalım mı?

Hisarlı Platform, 2008 yılında kurulan firmamız, dünyanın gelişmiş teknolojisini yakından takip ederek, müşteri memnuniyeti ve takım çalışması odaklı olmuştur. Bugünlerde hızla gelişen sektörümüzde yerinde saymak yerine ilerlemeyi ilke edinmiş, tecrübeli personelim ve donanımlı platformlarımla yeniliklere açık, ekonomik ve çözüm odaklı bir kurum olmaktır.

Yüksek metrajı tercih etme nedeniniz nedir?

İstanbul piyasasında günümüzde metraj limitleri hızla yükselmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte platforma duyulan ihtiyaçta artmakta, bu duyulan ihtiyaçları karşılamakta ben ve meslektaşlarıma düşüyor. Gelen talepleri karşılamak ve yeniliklere açık olan vizyonumu desteklemek adına birkaç yıldır yaptığım araştırmalara dayanarak yüksek metraj alma kararı verdim. Aslında Ruthmann almamın nedeni Serkan Acar diyebilirim, Acarlar makinenin platform distribütörlüğünde köklü bir geçmişinin olmasını ve Ruthmann gibi Almanya menşeili bir marka tercihimi büyük ölçüde etkiledi. RuthmannSteiger T 570 HF olan model, yerden 57m Trbet yükseklikte güvenli bir çalışma imkanı sunuyor aynı zamanda 100 kg’da 41m yatay, 320 kg’da 38m yatay çalışmanızı sağlıyor. Kalabalık şehir trafiğinde rahatlıkla gezebilecek kadar kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek diyebilirim.

Biraz sektöre değinip, oradan da PlatformDer’i anlatır mısınız?

İstanbul ve birçok büyük illerimizde insanların vinç ve platform arasındaki farklılıkları için fikir sahibi olduğunu söyleyebilirim. Nesne taşımak için tasarlanmış bir aracın, insan taşıması son derece yanlıştı. Geçmişte yaşanan kazalardan birçok ders çıkarabiliriz. Tecrübeli meslektaşlarımla beraber PlatformDer adı altında toplandık. PlatformDer ‘den kısaca bahsetmek gerekirse; Sektördeki yenilikleri ve ürün kalemlerini kullanıcı ve tüketicilere tanıtmak, karşılaştığımız sorunlara birlikte göğüs germek ve çözüme kavuşturmak amacıyla kuruldu. Sektörde bulunan köklü firmaların, büyük-küçük ayırt etmeksizin tecrübelerini paylaştığı ve yol gösterici rol sergileyerek destekliği derneğimize bütün meslektaşlarım davetlidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol