Ford’un Anadolu’daki iki güçlü temsilcisi: KEMAK ve ERGİN A.Ş.

e-Posta Yazdır PDF

Dünyaca ünlü Ford Otomativ, Mersin’de ve Kahramanmaraş ’da ortak faaliyet gösteren Kemak A.Ş ile Ergin A.Ş’yle, Anadolu’da da dünyada olduğu gibi sektörün zirvelerinde sağlam bir şekilde yoluna devam ediyor. Ortak faaliyet gösteren firmaların Mersin ayağını oluşturan Kemak A.Ş’nin Filo ve Kamyon Satış Müdürü Kamuran Kahraman gazetemize yaptığı açıklamada müşteri profillerine ve Mersin’in sektörlerindeki önemine değindi.

 

14 yıldır Kemak  A.Ş’nin filo ve kamyon  satış müdürü olarak görev yapan Kamuran Kahraman,  Kemak A.Ş. ve Ergin A.Ş olarak Ford’un yetkili satıcısı olduklarını aynı zamanda müşterilerine  servis hizmetlerini sunduklarını da belirterek: “Sattığımız araçlar arasında hafif, binek, ticari, ağır ticari segmentteki araçlar bulunmakta” dedi.  

“Mersin’de lojistik Kahramanmaraş’ta inşaat sektöründeyiz”

“Müşteri profilimiz Mersin ayağında daha çok lojistik sektöründeki konteynır taşımacılığı yapan firmalardan oluşuyor” şeklinde açıklama yapan Kahraman, Kahramanmaraş’ta ise genelde inşaat sektöründe boy gösterdiklerinin bilgisini verdi.  Kamuran Kahraman firmalarının dünya pazarındaki yerine dair şu açıklamalarda bulundu: “Burada yeni çıkan ürünlerimizden 8X4,6X4, Çift Çeker araçlarımızı pazarlıyoruz. Mersin’de özellikle ağır ticari araçlarda oldukça geniş bir pazar bulunmakta. Dolayısıyla rakiplerimiz çok fazla. Ford ağır ticari segmentinde bu sene 2. sırada yoluna devam ediyor. Aynı sıralama Mersin ili için de geçerli. Ama Maraş’ta %40’lara varan bir pazar payımız mevcut”.

Mersin’in önemi

Uluslararası taşımacılık firmaları genelde Mersin’de bulunuyor.  K.Irak, Suriye, Ürdün geçişlerinin buradan yapılması Mersin’in dolayısıyla da bizim pazarımızı oldukça genişletiyor. Özellikle son dönem ilimize yapılan yatırımlar da burayı cezp edici bir hale getiriyor. Lojistik Köyü Projesi ve 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin açılacak olması Mersin’in önemini oldukça arttırıyor. Biz de bu duruma kayıtsız kalamadığımız için buraya yeni ve büyük yatırımlar yapıyoruz. Huzurkent Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir showroom açıyoruz.  Orada hem satış hem ağır ticari servis hizmeti vereceğiz.

Son olarak Mersin 4. Lojistik ve Transport Fuarı’nda değinen Kamuran Kahraman konuya ilişkin düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Fuardan verim aldık. Rakip firmalarımızın bu fuara katılmama nedenlerini anlayamıyoruz. Fuarda dikkat çekici bir durum yaşanıyor. Katılımcı sayısı azalıyor ve fuar gittikçe küçülüyor. Bu olumsuz ve oldukça düşündürücü bir durum”.

Joomlart