Bu haber kez okundu.

BİRLİKTE DAHA YÜKSEKLERE...!

‘Birlikte daha yükseklere’mottosuyla hizmet sunduklarını ifade eden ATM Makina Firma Yetkilisi Erkan Kaleci, yabancı ortaklıklara sıcak baktıklarını söylüyor. Kaleci, “Kuzey Afrika, Afrika, Balkanlar, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerine satış planlarımız var. Çok yakın zamanda Avrupa’da bir ofis açacağız. Avrupa’ya da ürün satacağız” diyor.

 Bursa Vinç İşletmecileri Derneği İftar Programı’nda söyleşi imkanı bulduğumuz ATM Makina firma yetkilisi Erkan Kaleci, “Bursa Vinç İşletmecileri Derneği İftar Programı katılım yoğun geçti. Sektörümüzün yan alanlarından da katılım oldu. Vinççilerin ötesinde lastikçiler, akücüler, çelik halatçılar, platformcular, forkliftçiler de vardı” dedi. Hem sektördeki gelişmeleri hem de ATM Makina ve Energy Lift’i değerlendirdiğimiz bu özel röportajımızı dikkatle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

 Biz, personel yükseltici, forklift işi ile geçmişten beri çalışan bir firmayız. Dizelde 10 ton 12 tona kadar satış yapabiliyor. 5 metreden 16 metreye kaadar makaslı platform hizmeti veriyoruz. İstif makinesinde ürünümüz çok güzel. Avrupa tarzında yapılmış bir ürün.

ÇİN’DE AR-GE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Eklemli ile ilgili çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Eklemli ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Müşterilerimize alternatif olarak Energy Lift yine Çin’de Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Eklemli platform piyasaya süreceğiz. Türkiye’de kısmi olarak üretim yapmayı düşünüyoruz. Yurt dışında bir ortakla da anlaşabiliriz. Avrupalı firmalara karşı teklif olarak açığız. Markalara karşı açığız. Eğer bir firma şu markamızla Türkiye’de olmak istiyoruz derse biz o Deneme Bonusu firma ile ortaklık yapabiliriz.

İKİ AYRI FİRMAMIZ VAR

20 küsur yıldır forklift işi yapıyoruz. Bizim 2 ayrı firmamız var. Energy Lift ile satış-pazarlama alanında iddialı işler yapıyoruz. ATM Makina ile forklif, platfor satışları ve kiralama hizmetleri veriyoruz. Birçok farklı bayilikler de yaptık. Son 3-4 yılıdır Energy Lift markamıza ağırlık verdik. Forklift satışlarımız planlarımız çerçevesinde devam ediyor. Anadolu’ya da yaymaya devam ediyoruz. Sektörel fuarları takip ederek birebir ziyeretlerle satışlarımızı yapıyoruz. Personel platformunda 12 yıllık bir geçmişimiz var. Şu an kendinden yürüyüşlü platformlar rağbet görüyor. Mini makaslı platform ürünlerimizde hem yerli hem de ithal ürünlerle göz dolduruyoruz. Platform sektörünün önü açık. Son kullanıcı fabrikalar, şu an kiralama yapıyorlar ama önümüzdeki 5 yıllık sreçte orta ve üst ölçekli firmalar kendileri de bu makinaları bünyesine katacak.

Hedefinizdeki pazarlar hangileri?

Kuzey Afrika, Afrika, Balkanlar, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerine satış planlarımız var. Çok yakın zamanda Avrupa’da bir ofis açacağız. Avrupa’ya da ürün satacağız.

SATIŞ SONRASI SERVİS HİZMETİ BİZİM İŞİMİZ

Satış Sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Satış sonrası hizmetler olarak kendi bünyemizde elektrikç hem mekanikçi hem de servis araçlarımızla 7/24 hizmet veriyoruz. Anadolu’da anlaştığımız firmalar üzerinden servis işimizi götürüyoruz. 1.5 yıldan beri çok ciddi bir deneyimimiz oldu. Bazı firmalarla anlaşmamız olduğu için onlar üzerinden de servis ağımızı oturtuyoruz. Ürünlerimizin tamamıyla arkasındayız. Sattım, bitti gitti demiyoruz. Birçok yönde satış sonrası hizmetlerde her türlü desteği veriyoruz. Biz, işimize önem veriyoruz. İşimizin farkındayız. Sloganımız, ‘Birlikte daha yükseklere...’ Ülkemiz adına bir kuruş ekstradan katma değer sağlayabiliyorsak ne mutlu bize!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol