Bu haber kez okundu.

FAİK TEKİN: DOĞRU EKİPLE, FARKIMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ

Boğaziçi Platform Kiralama Müdürü Faik Tekin, ‘Boğaziçi Platform olarak, doğru ekiple farkımızı ortaya koyacağız’ diyor.

Boğaziçi Platform’daki son durumu firmanın kiralama müdürü Faik Tekin ile değerlendirdik.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

2007 yılı itibariyle personel yükseltici platform sektöründe çeşitli firmalarda, çeşitli görevlerde bulundum. Yaklaşık 2 yıl kadar önce, sektörde satış odaklı faaliyet gösteren Tekin Platform adıyla kendi şirketimi kurma kararı aldım. Boğaziçi Platform Genel Müdürü Erhan Avşar ile çok uzun zamandır sektörden tanışıyorduk. Sektörle ilgili görüş alış verişi yaparken, ülkenin son zamanlardaki durumunu da göze alarak farklı bir fikir ortaya çıkardık.

İKİ FİRMA GÜÇ BİRLİĞİ YAPTIK

Neler yapabiliriz diye konuştuğumuzda iki firmayı birleştirme, iki firmanın güçbirliği yapmasına karar verdik. Boğaziçi Platform; araç ve yük platformları üretimi yapan bir firma. Yaklaşık 2 sene önce platform kiralama işine de giriş yaptılar. Ama daha çok üretim kısmına odaklanma ihtiyacı vardı. Kiralık makineler ise tabiri caizse atıl olarak kalmıştı. Dolayısıyla kiralama anlamında sektörü bilen deneyimli bir kişi ihtiyaçları vardı. Bu şekilde bir işbirliği kurarak bir adım atmış olduk. Gebze’de yeni açtığımız Kiralama ofisimiz, yeni ve geniş makine parkımızda sektöre farklılık Supertotobet getirmeyi amaçlıyoruz.

SEKTÖRDE FARK YARATMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Şirket olarak 2019 planlarınızı alabilir miyiz?

Ülkenin 2018’de yaşadığı durum satışı etkilediği kadar olmasa da kiralamayı da etkiledi. 2019 yılında kiralık makine parkımızı daha da çeşitlendirmeye, satış sonrası anlamında profesyonel bir ekip kurmaya, hizmetlerimizle fark yaratmaya çalışacağız.

İş güvenliğiyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Platform sektörü dünyada 60’lı yıllarda ortaya çıkmış, bize ise 2000’li yıllarda gelmiş. 60’lı yıllarda kazalar olduktan sonra, makineye eğim sensörü, yük sensörü, vb. güvenlikle ilgili ekipmanlar takılmış. Dolayısıyla makineler aslında çok ciddi gelişmelerden geçerek, güvenli bir şekilde bize gelmiş. Makinelerde görülen kazaların başlıca sebepleri eğitimsizlik ve bakımsızlık. Platform operatör eğitimleri; vinç ya da forklift eğitimleri kadar kapsamlı olmasa da yine de üstünde durulması gereken bir konu. Periyodik kontrol noktasında da tüm kiralık makinelerin kiralama öncesi ve sonrasında detaylı testleri gerekiyor.

Periyodik kontrollerin kazalara ne kadar etkisi var?

Çok ciddi etkisi var kuşkusuz. Örneğin eğim sensörü arızalı bir makineyi test etmeden müşteriye gönderdiğinizde, makinenin devrilmesine imkan vermiş olursunuz. Periyodik kontrollerin sadece bu iş için atanan bir ekip tarafından düzenli ve detaylı bir şekilde yapılması gerekiyor.

EĞİTİM EKİBİ OLUŞTURULMALI

Son kullanıcının eğitimi doğru veriliyor mu?

Son kullanıcı eğitimleri için de işi sadece eğitim vermek olan bir ekip oluşturulmalı. Sektörde genellikle nakliyeci arkadaşlar 10-15 dakikada kullanıcıya makineleri anlatmaya çalışıyor. Bu, eğitim için yeterli bir süre değildir. Kiralama firmalarının bu konuya özen göstermeleri ve eğitim birimleri kurmaları oldukça önemli. Boğaziçi Platform olarak bu anlamda çalışmalarımız olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol