Bu haber kez okundu.

AĞIR YÜK KALDIRMACILIĞI VE TAŞIMACILIĞI ALANINDA TÜRKİYE'NİN ULUSLAR ARASI YÜZÜ AYDIN VİNÇ GRUP

Ağır yük kaldırmacılığı ve taşımacılığı alanında Türkiye'nin uluslar arası yüzü Aydın Vinç Grup

Aydın Vinç, ağır yük kaldırmacılığı ve taşımacılığı, vinç kiralama ve limanlarda tahmil tahliye hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren ve sektörünün zirvelerinde yer alan bir firmamız. Faaliyetlerine 1980 yılında, Hasan Aydın başkanlığında Bursa’da başlayan firma, gelinen süreçte 39.yılını başarıyla tamamlayarak alanında Türkiye'nin uluslar arası yüzü olmayı başardı. Aydın Vinç Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Aydın'la başarılarını konuştuk.

Aydın Vinç olarak; Türkiye’nin neresinde olursa olsun her türlü komplike ağır yük taşımacılığı ve ağır yük kaldırma hizmetini sağlayabilecek makine parkı, deneyim ve yeteneğe sahip olduklarını kaydeden Aydın, "Bünyesinde bulundurduğu mühendislik departmanı sayesinde her türlü operasyon ilk önce Autocad sanal ortamında simülasyonu ve teknik çizimlerle hazırlanarak başarılı ve en pratik şekilde tamamlanır. Türkiye’ye 1994 yılında getirilen hidrolik gantry sistemi ile kapalı ve dar ortamlarda bütün zorlu operasyonlar profesyonelce tamamlanmaktadır. 600 tona kadar 2ayrı  gantry operasyonunu aynı anda yürütme veya toplamda 1200tona kadar operasyonu profesyonelce başarabiliriz. Hidrolik gantry sistemlerinin yanında 1300ton kaldırma kapasitesine sahip Strandjack halatlı kaldırma sistemimizde mevcuttur. Strandjack sistemi ile bilgisayarlı emniyetli bir şekilde çalıştırılır" İfadelerini kullandı.

Aydıngerçekleştirdikleri ağır yük taşımacılığı konusunda şunları dile getirdi: "Ağır yük taşımacılığı ve nakliye alanında da istenilen yükleri istenilen yere ilk önce yol etütleri yapılarak gerekli çalışmalar mühendislik departmanında kontrol edilerek uygun yöntemle operasyon tamamlanır. 2adet SPMT(uzaktan kumandalı kendinden yürüyüşlü hidrolik nakliye ekipmanı) ile her ağırlıktaki yükleri istenilen uzaklıklara taşıyabiliriz. Türkiye’nin en ağır taşıma yükü olan 2200ton ağırlığındaki Tersaneler Bölgesi’nde bulunan tersaneye ait olan geminin tersane içerisinde yüzer havuza taşıması tarafımızdan yapılmıştır. Yine karadan SPMT ile  taşınan gabari dışı yükseklik ve genişlik fazla olduğundan dolayı Ankara’dan özel izin alarak 20km uzunluğundaki en uzun gemi taşıması olan Burulaş’a ait 100ton ağırlığındaki gemi karadan taşınmıştır."

"Makine parkımızın farkı!"

"Makine parkımızda bulunan 3adet DEMAG AC 700 Tonluk, 1adet DEMAG AC 500 Tonluk, 1 Adet LİEBERR LTM1400 400Tonluk, 6adet GROVE GMK 6300L 300tonluk(80metre anabom), 1adet GROVE GMK 5250L 250tonluk, 1adet TADANO ATF 220G 220tonluk mobil vinçlerimiz; 1adet LİEBERR LR 1300 paletli ve 1adet DEMAG CC2800-1  750Tonluk paletli kafes bomlu vinçlerimiz, 120tonluk kamyonüstü vinçlerimiz, 100metreye kadar ulaşabilen personel kaldırıcı sepetli platformlarımız mevcuttur."

Türkiye’de vinç, ağır kaldırma, ağır nakliye ve benzer işlerin yapılmasında çeşitli makine parkıyla müşterilerinin en önemli tedarikçilerinden birisi olduklarını belirten Aydın, "Kendi özmalımız olan makine parkımızda bulunan paletli vinçler ve özellikle lastikli teleskobik vinç parkı olarak Türkiye’deki en büyük mobil vinç gurubunda bulunan 3adet DEMAG AC 700 vinçlerimizle müşterilerimizin işlerini kısa sürede ve ekonomik olarak çözebiliyoruz. Ağır nakliye gurubunda Türkiye’de sayılı firmalarda bulunan GOLDHOFER PST-SL hidrolik uzaktan kablosuz kumandalı ağır nakliye ekipmanlarımızda tesis içinde dar alanda ve sahada manevra kabiliyeti çok yüksek olan bu özel ekipmanlarla emniyetli çalışma olanağı sunmaktayız" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol