Bu haber kez okundu.

AĞIR YÜKÜ HAFİFE ALAN FİRMA: KILIÇ NAKLİYAT

45 yılı aşkın zamandır proje taşımacılığı, yük mühendisliği, depo yönetimi, gümrükleme alanlarında Türkiye'nin lider firmalarından Kılıç Group'un amiral firması Kılıç Nakliyat, Çolakoğlu Limanı'nda spesifik ürünleriyle verdiği hizmetlerle sektöründe bulunduğu  ayrıcalıklı konumunu perçinleştirmeye devam ediyor. Kılıç Nakliyat Genel Koordinatörü Cengiz Ergürsel, firması hakkında okuyucularımız için özel açıklamalarda bulundu.

Kılıç Nakliyat'ın, Kılıç Group bünyesi altında faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydeden Ergürsel, "Bünyemizde 300adet tırdan oluşan bir filomuz bulunmakta. İş yoğunluğumuz Marmara  ve Dilovası Bölgeleri başta olmak üzere Antakya ve İskenderun Bölgeleri'nde kendini göstermekte. Lojistik hizmetlerimizin yanı sıra son teknolojiyle donattığımız akaryakıt istasyonlarımızla da müşterilerimize hizmet vermekteyiz" ifadelerini kullandı.

2018 yılının sonunda Çolakoğlu firmasının hizmete soktuğu liman ve fabrika projelerinin taşıma ihalesine yeni bir konseptle girdiklerinin bilgisini veren Ergürsel şöyle devam etti: "325 ton kaldırma kapasiteli 85ton ağırlığındaki taşıma araçlarımızla Çolakoğlu Limanı'na gelen hurda malzemelerin açık saha ve ambarla taşınması, fabrika içerisinde üretimden çıkan yarı mamul malların fabrikanın diğer bölümlerine transfer edilmesi, aynı şekilde mamullerin de açık saha ve antrepo binalarına taşınması ihalesiydi bu. Spesifik ürünlerimizle ihaleyi biz kazandık."

" Faymonville Cometto Farkı"

Yurt dışından büyük yatırımlarla sipariş verip yaptırdığımız dünya devi markalarımız bulunmakta. İtalyan Faymonville'nin sahip olduğu Cometto markası bunlardan biri. Cometto 1960'lardan beri Avrupa'da söz sahibi olan bir marka. Ürünümüzün dizaynı  firma sahibimiz Ayhan Kılıç tarafından oluşturuldu. Bu ürün gerçekten de çok özel bir ürün ve bu segmentte bu  kadar ağır yük kaldıran bir makine ülkemizde bulunmamakta. Makinalarımızın üzerinde kendi kantarları bulunmakta. Operatör bunu sürekli gözlemlediği için gerektiğinde sınır koyabiliyor veya artırabiliyor. Dizel motora sahip. Makinanın tüm sistemleri bir bilgisayar tarafından denetlenmekte. Makinaya takılan bir sim kart vasıtasıyla, makinanın kullanımına dair tüm işlemler İtalya'da üretici firma tarafından gözlemlenmekte. Makina operatöre herhangi bir hata yapma olasılığı tanımamakta. Güvenlik sistemleri en üst düzeyde Avrupa normlarındadır.

Çolakoğlu Limanı'nda yıllık iç taşıma mal miktarının 12 milyon tonun üzerinde olduğunu bildiren Ergürsel, "Bizim hedefimiz limana gelen hiçbir geminin demeraja (gecikme cezası) girmemesiydi. Yaklaşık 5 ayda da bu hedefimize ulaştık. Makinalarımızın limana gelmesiyle birlikte Çolakoğlu artık gemilerden dispeç alma noktasına gelmiştir" şeklinde konuştu.

Faymonville'den 5 adet Cometto markası aldıklarını kaydeden Ergürsel  "Şu an Çolakoğlu Limanı'nda 4 makinamız iç hareketi karşılayabiliyor. Ancak hizmetlerimizde herhangi bir aksama olmaması adına diğer makinamızı da yedek olarak hazırda bekletmekteyiz" dedi.

"Dorkan'ın Özverisi"

Cometto markasıyla Dorkan firması sayesinde tanıştık. Bildiğiniz üzere Dorkan bu markanın Türkiye Distribütörü ve bu markanın alınmasında büyük rol oynamakta. Özellikle Serkan Aşkın çok özverili bir çalışma içerisinde. Birlikte defalarca İtalya'ya gittik. Makinalarımız geldikten sonra da servis alanında 7x24 yanımızda oldular. Buradan sizin aracılığınızla kendilerine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol