Bu haber kez okundu.

FAYMONVİLLE AĞIR YÜKLERİ SEVER

Ağır yük taşımacılığı ve özel taşımacılık konusunda tam kapsamlı özel araç üreticisi Faymonville Group , özel araç yapımında gelişkin üretim teknolojisi ve üretim kalitesiyle uluslar arası piyasalarda öncü bir rol oynamakta. Ağır Nakliyeciler Derneği 2. Genel Kurulu Toplantısı'nda bir sunum yapan Faymonville Group  Bölge Satış Sorumlusu Kaan Gözdağ firması hakkında önemli bilgiler verdi.

Faymonville Group'un Belçika menşeli bir dorse üreticisi olduğunu kaydeden Gözdağ, "Faymonville Group  6 ülkede operasyon yapmaktadır. Bu ülkeler; Almanya, Rusya, İtalya, Polonya, Lüksemburg ve Belçika. Bugüne kadar 115'i direkt, 150 ülkede satış işlemi gerçekleştirerek bir rekora imza attık diyebilirim. 2019 yılı itibariyle bünyemizde 1100 çalışan bulunmakta" ifadelerini kullandı.

Sektörün gelişmesiyle birlikte rüzgar gülü kanatların boyutlarının da daha çok büyüdüğüne işaret eden ve bunların taşınmasında yeni çözümler sunan Winmax araçları hakkında bilgiler veren Gözdağ konu hakkında şunları söyledi: "Eskiden rüzgâr gülleri kanatlarının boyu 50-60mt civarındaydı. Gelişen teknolojiyle birlikte daha çok enerji elde edilmesi amacıyla bu boyutlar çok daha büyüdü.  65mt civarı olan bu boyut, taşımacıları oldukça zorlamaya başladı. Biz de 4 açılır araçlarımızda hidrolik boyunda ve akslarda yaptığımız revizyonlarla 65mt'ye dayanan kanatları sorunsuz bir şekilde taşıyabiliyoruz. Yine bu yeniliklerimizle sıkıntılı yollarda da güvenli bir taşımacılık yapabiliyoruz. Bugün Winmax araçlarımızdan önemli bir müşterimize 3 adet satmış bulunmaktayız. Dünya pazarına sunduğumuz 63mt açılır aracımızda yaptığımız 18mt'den 20,5mt'ye çıkardığımız baz uzunluğuyla toplam açılırlığı 69 mt'ye çıkardık. Bu araçlarımızın prototipinin üretimi aşamasındayız. Bu ürün yakın gelecekte de Türkiye piyasasında kendine önemli yerler edinecektir."

SPMT'lerde yenilik

Modüler kendinden tahrikli taşıyıcılar segmentinde de çok kaliteli ve alternatif ürünlerimiz bulunmakta. Bu segmente Türkiye piyasasında SPMT olarak bilinmekte. SPMT'lerde dingil başı 40, 48, 60 ve 70 ton olmak üzere değişik kapasitelerde araçlarımız bulunmakta. Yine 2,43 ve 3mt genişliğinde ürettiğimiz araçlar bulunmakta. 2.43mt'likler nakliye adına konteynırlara sığdığı için daha kolay taşınabiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol