Bu haber kez okundu.

HAREKET NÜKLEER SANTRALLERİ FUARI VE ZİRVESİ'NDEN MEMNUN AYRILDI

Nükleer enerji devlerinin buluştuğu, 2. Nükleer Santraller Fuarı ve 6. Nükleer Santraller Zirvesi’nde Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. de yerini aldı. Firma, 4 kıtadan 20’nin üzerinde ülkeden toplam 188 firma ve bin ziyaretçinin katıldığı etkinlikte olumlu görüşmelere de imza attı. Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Dr. Gürkan Doğan konu hakkında okuyucularımız için özel açıklamalarda bulundu.

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.'nin 1957 yılından itibaren müşterilerine, mühendislik çalışmalarına dayanan ağır kaldırma ve ağır taşıma hizmetleri sunduğunu hatırlatan Doğan, "Bu hizmetler; proje planlama, güzergâh etütleri, yük kaldırma mühendisliği, proje yönetimi ve kurulum işlerini de kapsamaktadır. Hareket; Türkiye, Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde gerçekleştirdiği projelerin referanslarıyla müşterilerine petrokimya, petrol ve gaz, enerji, yenilenebilir enerji, inşaat-alt yapı ve tersane sektörlerinde hizmet sunmaktadır. Merkezi İstanbul’da yer alan Hareket, Türkiye sınırları dahilinde İzmir, Ankara ve Mersin’de yurtdışında ise Dubai, Özbekistan, İspanya ve Güney Kore’de oluşturduğu hizmet ağı ile faaliyetlerini sürdürmektedir" şeklinde konuştu.

Açıklamalarında Akkuyu Nükleer Santrali Projesi ve katıldıkları 2.Nükleer Santraller Fuarı - 6. Nükleer Santraller Zirvesi konularına da değinen Doğan, "Hareket, istihdam ettiği deneyimli-yüksek nitelikli personeli ve donanımlı ekipman altyapısı ile başta Akkuyu Nükleer Santrali olmak üzere ilgili sektördeki projelerde görev alabilecek yeterliliktedir. Nitekim hali hazırda üç kıta üzerinde yer alan projelerde çalışmaya devam etmekteyiz.  2. Nükleer Santralleri Fuarı 6. Nükleer Santraller Zirvesi'nde yer almamızın temel nedeni ilgili proje paydaşları ve potansiyel müşterilerimizle bir araya gelmektir. Bu tip platformların en önemli özelliği de bir yandan bizlere zaman ve maliyet tasarrufu sağlarken bir yandan da azami iletişim olanağı sunmasıdır" dedi.

Akkuyu Nükleer Santrali projesinin Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği'nin yurt içinde ve yurt dışında uzunca bir süredir takip ettiği ve büyük önem atfettiği bir proje olduğuna işaret eden Doğan konu hakkında şunları dile getirdi: "Hareket olarak amacımız projenin ağır taşıma ve ağır kaldırma konularında gerektirdiği tüm katma değerli hizmetleri ulusal düzeyde sağlamaktır. Bir Türk firması olarak en büyük payemiz ise bu projenin gelecekteki diğer nükleer enerji projelerinde bizlere sağlayacağı yetkinlik ve ulusal sermayenin korunmasına sağlayacağı katkıdır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol