Bu haber kez okundu.

NÜKLEER SANTRALLER FUARI VE ZİRVESİ TÜRK SANAYİCİLERİNE FIRSATLAR SUNUYOR

Nükleer Santraller Fuarı ve Zirvesi Türk Sanayicilerine Fırsatlar Sunuyor

Nükleer santraller sektörünün en büyük buluşması olan 2. Nükleer Santraller Fuarı ve 6. Nükleer Santraller Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği (NMD) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından düzenlendi. 5 - 6 Mart 2019 tarihlerinde Pullman İstanbul Convention Center’da gerçekleşen Fuar ve Zirve, iki gün boyunca nükleer sanayinin 188 önemli oyuncusunu ve bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.

Nükleer sanayide faaliyet gösteren uluslararası ve yerli firmaların yanı sıra kamu, sivil toplum, akademisyen ve danışmanların da katıldığı Zirve’de, uzmanlar nükleer alanındaki en güncel gelişmeleri oturumlarda tartıştı. Nükleer alanında en son teknolojilerin Fuar alanında sergilendiği etkinlik kıtalararası buluşma noktası oldu.

Nükleer Santraller Fuarı ve Zirvesi uluslararası boyutunu zenginleştiriyor

Nükleer Santraller Fuarı ve Zirvesi’nin ilk günden bu yana uluslararası bir boyut kazanması için çalışmalar yürütülüyor. Zirve ve Fuar sadece Türkiye’ye özel bir nitelik taşımıyor; Ortadoğu, Kuzey Afrika hatta bu yıl itibarıyla Güneydoğu Asya’yı da içine alan bölgedeki nükleer faaliyetlerle ilgili firmaları bir araya getiriyor. Fuar ve Zirve kapsamında gerçekleştirilen ticari eşleştirme platformuyla Türk firmaları uluslararası nükleer tedarikçileriyle buluşuyor.

Sudan, Ürdün, Bangladeş ve Mısır’dan TİKA desteğiyle ülke temsilcilerinin geldiği 2. Nükleer Santraller Fuarı ve 6. Nükleer Santraller Zirvesi’ne, bu yıl en yoğun katılım Güney Kore, Almanya ve İspanya’dan oldu. Almanya’dan VGB, Güney Kore’den Korean Nuclear Partners ve Korean Nuclear Association, İspanya’dan Foro Nuclear ve The Cluster of the Nuclear Industry in Cantabria, Fransa’dan CEA ile GIIN ve Japonya’dan JAIF International Cooperation Center birikimlerini Türk sanayicisiyle paylaşmak üzere Zirve’ye katıldı. Güney Kore’den 22, Almanya’dan 16, İspanya'dan ise 15 firmanın katıldığı Fuar ve Zirve’de bu yıl ilk kez Slovenya’dan da dört firma yer aldı.

Taşımacılık sektöründen hizmet sektörüne kadar her sektörden temsilci fuara katılıyor

Zirve ve Fuar için gelen yabancı firmalar, hem Türk firmalarıyla ticari iş birlikleri yapmayı hedefliyorlar hem de Akkuyu Nükleer Santrali’ndeki fırsatları değerlendiriyorlar.

Nükleer referansı olan bu yabancı firmalar, yerel kuvvetli partner arayışları için Zirve ve Fuar’a katılıyorlar. Taşımacılık sektöründen boru üreticilerine, vida üreticisinden hizmet sektörüne kadar nükleer santralin her bir bölümünde rol oynayan firmalar etkinliğe katılıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol