Bu haber kez okundu.

YENİLİKLERİN ADRESİ; GEMLİK AKTAŞ - 1 LOJİSTİK

Yurt içi taşımacılık sektörüne getirdiği yenilikler ve müşterilerine sundukları K1 ve R1 belgeli hizmet standartlarıyla lojistik sektörünün en iyi çıkış yapan firmaları arasında bulunan Gemlik Aktaş-1 Lojistik giderek ağırlaşan rekabet koşullarında dürüst ve profesyonel yaklaşım ilkesiyle müşterilerine hızlı ve sorunsuz hizmet vermeyi garanti etmeye devam ediyor. Gemlik Aktaş-1 Lojistik'ten  Nuray Eryiğit'le firması ve sektörün sorunları hakkında konuştuk.

Firma olarak kendi araçlarıyla gabari yükler, konteynır taşımacılığı, liman ve vinç hizmetleri, depolama gibi alanlarda yurt içi müşterilerine önemli çözümler sunduklarını kaydeden Eryiğit, "Sektörümüzün çok büyük sorunları var maalesef. Akaryakıt, yedek parça gibi ana masraf kalemlerimiz gerçekten de çok yüksek. Devletimiz, lojistik veya nakliyeci gruplarını destekleyip daha uygun akaryakıt satışları sunabilirse birçok sorunumuz ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra yetki belgesi, izni olmayan firmaların taşıma yapması, bununla ortaya çıkan haksız rekabet de engellenmeli" ifadelerini kullandı.

"Sektörümüzün Popülaritesini Arttırması Lazım"

Sektörümüzün ara eleman sorununu çözmek adına biraz popülaritesini arttırması lazım. Genelde yorucu, çok sıkıntılı ve zor bir meslek imajı var kafalarda. Sektörümüzün özellikle meslek ve teknik lise mezunlarını cezp etmesi gerekiyor. Bunun için de yine devletin ilgili kurumlarından destek bekliyoruz.

Açıklamalarında makine parkları hakkında da bilgi veren Eryiğit "Sürekli çalışan ekipmanlarımız olduğu gibi boşta beklettiğimiz ekipmanlarımız da bulunmakta. Özellikle dorselerimizin bazılarını yedek olsun diye dinlendiriyoruz. Personel sayımız şu an 100'ü bulmakta" dedi.

Son olarak, ihracat faaliyetleri yapmayı düşündüklerini dile getiren Eryiğit konu hakkında şunları söyledi: "Yurt dışına açılmayı düşünüyoruz. İhracat firmalarımız son dönemde oldukça arttı. Gemlik limanda olmamız bu konuda da bize bir avantaj sağlıyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol