Bu haber kez okundu.

ELS LİFT YURT DIŞI PAZARINDA DA KÖK SALIYOR

Büyük önem verdiği AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla Türkiye'de her zaman ilklere imza atan ELS Lift, kurulduğu günden bu yana kaliteyi hem yerli hem de yabancı piyasayla buluşturmaya devam ediyor. ELS Lift Genel Müdürü Kerem Bayrak'la yeni projeleri hakkında konuştuk.

ELS Lift in faaliyetleri hakkında okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

2008 yılından bu yana, Türkiye’nin personel yükseltici platform sektöründe global ölçekte önemli çalışmalara imza atan markası olarak, önemli yatırımlar yapıyoruz.  Akülü makaslı platformlar, dizel 4x4 makaslı platformlar, kule dönüşlü dikey yükselticiler, akülü eklemli platformların yanı sıra yanıcı patlayıcı ortamlarda çalışmaya olanak sağlayan pnömatik kontrollü eksproof özelliğe sahip personel yükseltici platformlarında üretimini yapmaktayız.  

Dış ürünlerin, çok olduğu makaslı platform sektöründe, ELS Lift'in dış pazarda oynadığı rol nedir? Yurt dışındaki pazar payınızdan bahseder misiniz? Yurt içi pazar payınızdaki hedefiniz nedir?

Bugün itibariyle; Almanya, Fransa, Rusya, 2018 sonu itibari ile başlayan İspanya, İngiltere, İskoçya, İrlanda bayiliklerimiz aracılığıyla, uluslararası platformlarda kullanıcılar ile buluşuyoruz. Yıllık üretimimizin yüzde 65’ni bu ülkelerin yanı sıra; İsrail, İsviçre, Hollanda, Avusturya, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Nijerya, Hırvatistan, Bulgaristan başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihraç etmekteyiz. Artan adetlerimiz ile birlikte yurtdışı ve yurtiçinde pazar payımız hızlı bir şekilde artış göstermektedir. ELS Lift’in yurtiçi hedefi ürettiği tüm ürünler ile pazar lideri olarak hizmet vermek, yurtdışı hedefi ise girmiş olduğu tüm pazarlarda kalitesi ile kalıcı olmak ve her daim ilk 5 tedarikçi arasında yer almaktır.

ELS Lift'in son yıllardaki ihracat faaliyetleri hakkında okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

Tamamen yerli üretim anlayışımızla hareket ederek, 2018 yılı hedefimizi yüzde 85 oranında gerçekleştirdik. Ülkemizin bu alandaki sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamayı ve küresel müşteri analizleri doğrultusunda geleceğe dönük önemli adımlar atmayı planlıyoruz. İnovatif üretim gücümüzü, küresel ölçekteki yaygın servis hizmetimizle destekleyerek, bu yıl da yüzde 30 büyümeyi hedefliyoruz. Ayrıca prototip aşaması bitirilen dört adet yeni model için de seri üretime geçmek 2019 yılı planlarımız arasında. Şirket bünyesinde yeni bir hamle olan Avrupa pazarındaki payımızı arttırmak ve bu bölgede kalıcı olmak adına 2019 yılında; bayi yönetimi, satış, servis ve lojistik süreçlerimizi yöneteceğimiz ‘ELS Lift Europe’ u açmak planlarımız arasında. Bu yatırım ile birlikte, müşteri talep ve beklentilerini çok daha etkin ve efektif bir şekilde yöneteceğimize inancımız tam.

Satış sonrası hizmetlerinizdeki titizliğinizle de sektörde adınızdan çokça bahsettiriyorsunuz. Konuya ilişkin neler söylersiniz?

Satış Sonrası Hizmetler birimimize bu yıl dahil ettiğimiz revizyon hizmetimiz, makinenizin kullanım ömrünü arttırıp daha fazla iş gücü elde etmenizi sağlamaktadır. Her marka makinelerin, ELS Lift güvencesiyle gerçekleşen revizyon hizmeti, teknik servis giderlerinizi ve zaman kaybınızın aksine, uygun maliyetli çözüm ortağınız olmaktadır. Bunun yanı sıra ELS Lift markalı 2. El makinelerde 1 yıl üretici garantimiz de mevcuttur. Satış Sonrası Hizmetler departmanımız altında faaliyetleri süren ELS Lift 2. El; yeni makine satışlarında müşterilerimizin sahip olduğu, her marka ikinci el makineleri alıcıların talepleri doğrultusunda değerlendirerek, yerel ve uluslararası pazarlarda hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol