Bu haber kez okundu.

FORKLİFT LASTİKLERİN KALİTE ADRESİ; NUBES

Türkiye’nin forklift lastiği çözüm adresi olarak bilinen Nubes Otomotiv Yedek Parça, her amaca uygun çözümleri ve ürünleriyle yerli piyasaya çoktan kök salmış durumda. WIN Fuarı’nda Nubes Genel Müdürü Ümit Özbey’le firması hakkında konuştuk.

Nubes Otomotiv Yedek Parça İthalat ve İhracat  firması olarak İstanbul’da yerleşik bir firma olduklarını belirten Özbey, “2012 yılından beri bu sektördeyiz. Ana hizmet alanımız lastiktir. Material handling ve forklift gruplarında çalışan araçların havalı ve dolgu lastiklerinin tedariklerini, bayilik, distribütörlük ve de kendi firmalarıyla temsiliyet yapan bir şirketiz” ifadelerini kullandı.

İş makinaları lastiği, iş güvenliği açısından kilit noktada bulunurken, birim maliyetlerde araç bakım ve işletme giderleri açısından en büyük 2.gider  kalemini oluşturmakta olduğunun bilgisini veren Özbey,  Araçların mobil olduğu, yüke girdiği, çalışma sahasında olduğu anda, rampalı, rampasız,  düz, eğimli arazilerde, depo içi depo dışı çalışmalarda çok farklı çalışma şekilleri bulunmakta. Dolayısıyla araçta bulunan tek çeşit lastikle bu kadar geniş çalışma  şartlarının hepsine uyacak bir çözüm oluşturulamıyor. Bunun için çalışma şartlarına ve müşterilerin isteğine uygun alternatifler geliştirmemiz gerekiyor.  Nubes olarak müşterilerimize çalışma şartlarına göre en doğru lastiği öneriyoruz ilk etapta. Bunun dışında da lastik kullanıma girdiği andan itibaren işletilme sürecindeki performansını da sıkı bir şekilde gözetliyoruz. Örneğin havalı bir lastikse havalarının sürekli kontrol edilmesi, eğer lastik kesik, vida, zedelenme gibi unsurlarla hasar gördüyse bunların çok acil bir şekilde tamir edilmesi gibi. Lastiğin tükenme, ömrünü tamamlama sürecinde ise,  çevreye atılamadığı için, geri alınıp gerekli tesislere ulaştırıp geri dönüşüme ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Müşterilerine lastik konusunda her türlü eğitimi verebildiklerini kaydeden Özbey, “Bu konuda teknik donanımız çok iyi durumda. Bu eğitimleri yabancı dilde de verebiliyoruz. Firmamıza böyle talepler geldiğinde de gerçekten çok mutlu oluyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol