Bu haber kez okundu.

Ağır kavramını tanımayan firma; Aydın Vinç

 

Altınova Tersaneler bölgesinde yüzer havuz üzerindeki  77mt uzunluğunda, 14mt genişliğinde, 16mt yüksekliğinde ve 1200ton ağırlığındaki geminin  SPMT ile altına girilerek 2 tersane arası  yüzer havuzla geçildi ve 2. tersanede yüzer havuz  üzerinden  SPMT ile hangara taşıması işini gerçekleştirdik.

Bu taşıma işleminin proje safhasını ve gerçekleştirilme  sürecini anlatır mısınız?

Çalışma koşulları, teknik ekibimizin tersanede yaptığı keşif doğrultusunda kontrol edilerek, mühendislik departmanımızla birlikte  teknik konular detaylandırılıp taşıma planı emniyetli bir operasyon projelendirilmiştir. Bizim için 'Önce emniyet!'.

Bu işlem sırasında Tersanede 14aks + 15m kiriş havuz + 14m aks bir tarafta (toplam uzunluğu 57m), 13aks + 19m kiriş havuz + 12m aks kombinasyonlu SPMT diğer tarafta(toplam uzunluğu 56.5m) 2adet ekipmanın kurulumu 2 günün sonunda yapıldı. Yüzer havuz kıyıya yanaştıktan sonra 3.günün(18.02.2017) sabahında 08.00’da hazır olan yüzer havuza girdikten sonra geminin altındaki cradle’a pozisyonlandı. Yüzer havuz ilk tersaneden ayrılarak gemiye revizyon  yapılacak tersaneye yanaştırıldı ve gerekli hazırlıklar yapılarak 2adet SPMT tek kumandadan senkronize çalıştırılarak 250m yürütüldü ve Tersanenin hangarına taşındı. SPMT ile taşınan  1200ton ağırlığındaki gemi tersane tarafından hazırlanan mesnetler üzerine indirilerek çalışma başarıyla tamamlandı.

 Gemi taşıma projelerinde önemli başarılara imza atan Aydın Vinç'in bu kadar yaygın bir şekilde tercih edilmesinin en önemli sebepleri nelerdir?

Yaptığımız çalışmalarda gösterdiğimiz hassasiyet, daha önce yapmış olduğumuz çalışmaları hep bir adım ileriye taşıma azmi, çalışmalarımızda iş güvenliği ve emniyetin öneminin bilinciyle hareket etmek, müşteri memnuniyetinin ön planda tutulması, teknik ekibimizin  tecrübesi  gibi sıralanabilecek birçok detay gemi taşıma işlerinde olduğu gibi diğer ağır nakliye ve ağır kaldırma işlerinde de tercih edilme sebeplerimizdendir.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol