Bu haber kez okundu.

Başarının sektörel adı; TGM Kule Vinç

 

150 çalışanıyla pazarın %60'ına sahip olduklarını kaydeden Doğan, "Türkiye genelinde bugün itibariyle 54 ilde piyasaya ve müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kule vinç üretimlerinde genelde markalar birbirine eş değer kalitede ürün imal ederler. Bu ürünlerin piyasada isim yapmasında firmasının kurumsallığı, tecrübesi ve müşterilerle kurduğu ilişkiler büyük rol oynar. Bu söylediklerim tabi ki kalitesinden ödün vermeyen firmalar için. Biz ürün kalitesinden asla ödün vermediğimiz TGM' yi nesilden nesle taşımak istiyoruz. Bu yüzden herhangi bir yanlış adım atıp yanlış projelerde bulunmak istemiyoruz. Türkiye'de yapılamayanları yaptık!  Önemli başarılara imza attık! Bu imzamızın kalıcı olmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Üretimlerimizle Türkiye’de yerleşmiş olan olumsuz algıları ortadan kaldırdık!"

Türkiye'de distribütörlerin sektör ürünlerini yıllarca yurt dışından getirip çok yüksek kâr marjlarıyla piyasaya sattıklarını dile getiren Doğan "Firmalar başka alternatifleri olmadıkları için bu ürünleri almak zorunda kalıyorlardı. Bu ürünleri satan distribütörler, ülkemizde bu tarz ürünlerin ve bunların yedek parçalarıyla komponentlerinin üretilemeyeceği algısını da yerleştirdiler. Kaliteli üretimlerimizin oldukça ekonomik olması, her türlü ekipmanımız ve geniş yedek parça stoklarımızla bu olumsuz algıyı ortadan kaldırdık. Daha önce ithal markalı ürünler alan müşteriler bir yedek parça için aylarca bekleyebiliyordu... TGM' den ürün isteyen bir firma ertesi gün şantiyesinde ürünü çalıştırabiliyor" ifadelerini kullandı.

 

"Kiralama fiyatlarımız çok ekonomik"

TGM Kule Vinç olarak alım gücü olmayan veya ürün satın alamayan firmalara kiralama da yapmaktayız.  Kiralamayla ilgili fiyat anlamında müşterilerimize birçok alternatif sunmaktayız. Ürünlerimizi metraj ve tonaj olarak 7.500-15.000TL arası fiyatlarla kiralıyoruz. 15.000 TL'ye kiraladığımız ürünler 12-14 tonluk yüksek makinalarımız. Piyasada bugün aynı veya daha yüksek fiyatlara 8 tonluk ürünler kiraya verilmekte. Burada şunun altını çizmek istiyorum; TGM üretimi olmadan önce 8 tonluk bir ürün 10.000 avrolardan, dolarlardan kiraya verilmekteydi...

Şu an 4 model makina üretmekte olduklarının bilgisini veren Doğan, "6 tonluk küçük makinalarımız 3 tırda sevk edilebilen, montajı ve demontajı 6 saatte tamamlanan ürünlerdir. Şehir içinde rahatlıkla hareket eden bu ürünler çevre ve ses kirliliği yaratmamakta. Bunlara proje bazında kullanılan özel ürünler de diyebiliriz. Ayrıca 8, 10, 12/14 tonluk makinalarımız ile de piyasanın hizmetindeyiz." şeklinde konuştu.

 

Son olarak firmasının Ar-Ge çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Doğan, konu hakkında şunları söyledi: "Piyasa ihtiyaçlarına göre ürün üzerinde istenen revizyonları gerçekleştirmek, kullanım –montaj – demontaj konularında kolaylık sağlamak ve ürünlerimize yeni üstün özellikler kazandırmak amacıyla çalışan, işinin uzmanı bir Ar-Ge departmanına sahibiz. Yine Ar-Ge konusunda İtalyan menşeli partner bir firmamızla sürekli görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi bu işin duayenleri İtalyanlardır. 15 yıl bu ülkede ortağımla birlikte vinç sektöründe bulunduk. Bu anlamıyla köklü bir tecrübeye sahibiz.  Yine Ar-Ge konusunda Türkiye’ de birçok Üniversite ve Teknopark ile dirsek temasındayız, Olumlu çalışmalar içerisindeyiz ve bu çalışmalar gayet başarılı bir şekilde ilerliyor." Şeklinde aktarımda bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol