Bu haber kez okundu.

Biglift'in düzenlediği müşteri günü etkinliğine yoğun ilgi

 

Biglift İthalat Departmanı Yöneticisi Orkun Selvi'nin sunumuyla gerçekleşen etkinlikte Biglift Genel Müdürü Servet  Ayhan yaptığı konuşmasında firmasının gelişim evrelerine değinerek "Biglift, marka değerini yükseltmek, inovasyon ve sürekli gelişimi kendine ilke edinerek çalışmalarına devam etmektedir. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına hizmet ağımızı genişleterek gerekli departmanlar kurduk ve bunların başına işinde uzman kişileri getirdik. Biglift Genel Müdürü olarak şahsım Servet Ayhan, Biglift Satış Departmanı Yöneticisi Kemal İçer, Biglift Finans Departmanı Yöneticisi Zafer Yoluç, Biglift İthalat Departmanı Yöneticisi Orkun Selvi, Biglift Teknik Servis Departmanı Yöneticisi Niyazi Kadir Mercan, Biglift Operasyon Departmanı Yöneticisi Mustafa Keçelioğlu olarak oluşturduğumuz bu yönetim kademesiyle hizmet kalitesini daha da yukarıya taşımak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Palfinger markası hakkında sunulan sine vizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen Biglift Satış Departmanı Yöneticisi Kemal İçer, gerçekleştirilen etkinlikten dolayı çok heyecanlı olduğunu dile getirerek "57mt NX serisi makinamız ful bir makinadır. Burada hazır beklemekte, satın almak isteyenler hemen teslim alabilirler. Daha önceki modellerde bulunan standart özelliklerin hepsi NX serisinde de mevcut. Bunlara ilaveten; hafıza özelliğinden radyo kontrollü uzaktan kumandaya, yazlımdan çarpışmaya karşı güvenlik sistemlerine kadar birçok teknolojik yenilik bulunmakta" dedi.

Biglift Satış Departmanı Yöneticisi Kemal İçer'den sonra konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan VİNÇDER Başkanı Ramazan Midilli "Böylesi soğuk ve yağışlı bir havada buraya gelen bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bildiğiniz üzere dernek olarak vinç işletmeciliği içerisindeki platform işletmeciliğini ayırdık ve PLATFORMDER kuruldu. Biglift ve Palfinger işbirliği PLATFORMDER'e büyük katkı sunacak. Artık işletmeciler, güvenlik açısından vinçlerin ucuna sepet takmıyor. Bu oran İstanbul'da %70'i bulmuş durumda. Bu, İstanbul'da platform sektörünün doğru yolda olduğu anlamına geliyor. Meslektaşlarımdan diğer illerde de yatırımlarını bu şekilde yapmalarını bekliyorum. Ülkemizde 50mt üzeri platform üretimi henüz gerçekleşmedi. Bu açığı Biglift ve Palfinger işbirliği kapatmakta. Bu aynı zamanda iş güvenliği açısından da ülkemizi çok önemli bir noktaya getirmiş durumda. Bundan dolayı Biglift ve Palfinger'e teşekkür ediyorum" dedi.

Palfinger Dünya Satış Temsilcisi Nicolas Harter ise olumsuz hava koşullarına rağmen etkinliğe ilgi gösteren katılımcılara teşekkür ettikten sonra "Palfinger'in yeni jenerasyon NX serisinin tanıtımını İstanbul'da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bunun için Biglift'e ve bu seriye talip olup alarak bir şekilde öncü olan Ekspres Vinç'i kutluyorum. Biglift'le tam uyumlu bir takım çalışması içerisindeyiz. Bu ortak çalışma bizlere daha büyük başarılar getirecektir" ifadelerini kullandı.

Son olarak kürsüye çıkan Ekspres Vinç Ortağı Osman Sami Balcıoğlu, Palfinger'in tartışmasız bir dünya devi olduğunu kaydederek servis ağının geniş ve yedek parça stokunun çok fazla olmasından dolayı Palfinger markasını tercih ettiklerini dile getirdi.

 Konuşmaların ardından Ekspres Vinç'e aldığı ürünlerin anahtarları Biglift ve Palfinger yöneticileri tarafından teslim edildi.

"Makine parkurumuzun tamamını Palfinger ürünlerine dönüştüreceğiz"

Etkinliğin ardından Express Vinç ortağı Osman Sami Balcıoğlu ve Biglift Genel Müdürü Servet  Ayhan medya mensuplarına özel açıklamalarda bulundular. Express Vinç Ortağı Osman Sami Balcıoğlu "Dünya pazarı lideri Palfinger'in kendine yakışır bir distribütörle çalışması gerekiyordu. Biglift bunun için en uygun partnerdi. Biglift hemen her zaman bizim çözüm ve tedarik ortağımız oldu. Bundan sonra da Biglift'le çalışmaya devam edeceğiz. Biglift'in teknik servis kapasitesi çok yüksek. Bunun yanı sıra çok gelişkin bir yedek parça stokuna sahip. Bunlar da biz kiralama firmaları için çok önemli unsurlar. Yaz aylarında yine Palfinger markası taşıyan bir ürüne yatırım yapmayı düşünüyoruz. Makine parkurumuzun tamamını Palfinger ürünlerine dönüştürmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Biglift'i tercih ettikleri için Ekspress Vinç'e teşekkürlerini sunan  Biglift Genel Müdürü Servet  Ayhan yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Palfinger distribütörlüğünü kabul etmeden önce servis ağımızı kurup genişlettik. Çünkü gelişkin bir servis ağımız olmadan yapılacak işin bir öneminin olmadığına kanaat getirmiştik. Biglift'i belirli bir filoya çıkarıp orada tutmak ve satış yaptığımız firmalara kendi parkımızdan destek vermek istiyoruz. Bütün planlamalarımızı bunun üstüne şekillendirdik. Yeni NX serisi oldukça fazla üstün özellikler taşımakta. Önceden normal sepetlerimiz 90derece sağa ve sola dönebiliyordu. Yeni serimizde ise sepetlerimiz 220 derece sağa ve sola dönebiliyor. Ana bom uzunluğu sabit tutulurken fly kolu uzatıldı. Cepheyi tarama adına dikey ve yatay hafıza kayıtları yapabiliyor. Sepetlerin altına monte edilebilen 400kg'lık vinci bulunmakta. Metraj yükselirken ağırlık düşürüldü."

Türken: Piyasaya çok daha kaliteli hizmet sunacağız

Konuyla ilgili dergimiz okurları için özel açıklamalarda bulunan Ekspress Vinç Ortağı Yunus Türken  64 ve  75 metre Palfinger jumbo platformlarını makine parklarına dahil ettikleri için çok mutlu olduğunu belirtirken "Piyasaya daha iyi hizmette bulunmanın gururunu yaşayacağız. Müşterilerimiz yükseğe Palfinger ile sarsılmadan ve güvenle yükselecek. Biglift'in servis ve yedek parça ağının çok geniş ve kuvvetli olması bizim için çok önemli" şeklinde konuştu.

Vinç işletmeciliği sektörüne 2004 yılında şahıs firması olarak girdiklerini 2007 yılında ise şirketleşip Express Vinç olarak faaliyetlerine devam ettiklerinin bilgisini veren Türken sözlerine şöyle devam etti: “Express vinç , hi-up vinçlerle kiralama yaparak işletmeciliğe başladı. Hi-up bizde lokomotif bir ivme yarattı.15 tona kadar hi-up çeşitlerimiz mevcut ve bu segmentte yatırımlara devam edeceğiz. 2016 yılında makaslı ve sepetli platform yatırımları gerçekleştirdik. Makine parkımızı genişlettik. Aynı yılın  ikinci çeyreğinde inşaat sektörüne yönelik yüksek metrajlı makine yatırımı kararı aldık. Palfinger Avrupa'da neredeyse 1,5 asırdır hizmet veren bir marka. Ayrıca ikinci el piyasasına da hakim.
Express Vinç olarak bu öngörüler neticesinde Palfinger'in Türkiye Distribütörü Biglift'le el sıkıştık ilk olarak Bauma fuarında 75 mt'lik Palfinger'in alımını gerçekleştirdik. Sonrasında davetli olarak gittiğimiz Palfinger fabrikasında 64 metreyi de parkımıza kattık.Dünyanın en kaliteli ve belki biraz abartılı olacak ama 8.harikası olan bu makinaların özellikleri saymakla bitmez. Almanya'da bulunan Palfinger'in fabrika gezisinde bu markaya yaptığımız yatırımın ne kadar doğru olduğunu anladık."

 

Resul Kırımlı / Kırımlı Vinç

Palfinger denince hemen hi-up tarzı ürünler akla gelmekte. Daha önce Palfinger'in Almanya'da bulunan üretim tesislerini de gezme olanağı bulmuştum. Burada en son teknoloji kullanılmakta. Çok sağlam ve teknolojik ürünlere imza atmaktalar. Bu üretim tesislerinde deneme amaçlı, Ekspres Vinç'in aldığı 64mt'lik ürünüyle yukarı çıktık. Gerçekten yukarı çıkıldığını hissettirmiyor makina. Pistonların bomlara geçişini anlayamıyorsunuz bile. Bunlar tabi ki çok ciddi Ar-Ge süreçlerine yapılan yatırımların sonucu. Umarım ülkemizde de bir gün böylesi makinalar üretilebilir.

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol