Bu haber kez okundu.

Can Lojistik Vinç mobil vinç grubuna yatırım yapmayı düşünüyor

 

Can Lojistik Vinç'in 1985 yılında kurulduğunu belirten Can, "Eskişehir ve yakın bölgelerinde vinç kiralama, ağır nakliye ve proje taşımacılıkları yapıyoruz. Ağır nakliyede 150tona kadar yük taşıyoruz. Vinç grubunda mobil araçlarımız yok ama bu alanda yatırım yapmayı düşünüyoruz. Hi-up bazlı araçlarımızda 8-120ton arasında makinalarımız bulunmakta. Makinalarımızn hepsi yerli üretim. Yerli üretimi destekleme noktasında hassas davranmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

2016 yılına dair değerlendirmede bulunan Can, "Bölgemizde sektörel anlamda 2016 yılı çok da verimli geçmedi. Gerek girilen seçi süreci gerekse yapılan darbe girişimi çok büyük olumsuzluklar olarak sektörümüze yansıdı. Ama 2017 yılına dair umutlarımız bulunmakta" dedi.

 

"Sorunlarımız"

Nitelikli eleman bulma ve yetiştirememe sıkıntısı sadece bizim sektörümüzde değil maalesef bütün sektörlerde yaşanan köklü bir sorun. Bir diğer sorun merdiven altı diye tabir edilen firmaların olması. Müşterilerin bu konuda titiz olması gerekiyor; kiralayacağı makinanın tüm belgelerini eksiksiz bir şekilde istemeli ve bunları incelemeli.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol