Bu haber kez okundu.

 Doğru işlere doğru makinalar Rasim Makina Vinç'te

 

Rasim Makina Vinç'in 1993 yılında aile firması olarak kurulduğunu ve ana iştigal konusunun  araç üzeri hidrolik vinç olduğunu vurgulayan Elçin, "Rasim Makina, 2006 yılından itibaren İtalyan markası Fassi'nin araç üzeri katlanır bomlu hidrolik vinçlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor. Her geçen gün pazar payını arttırarak sektörde önemli adımlar atan firmamız, ürün gamını genişletme kararı alarak, İtalyan ROZZI ve FERRARI INT. markalarının vinçlerle birlikte kullanılan ataşmanlarını, araç üzeri sepetli platformlarda SOCAGE markasının ve beton döşeme elemanlarının taşınmasında ve döşenmesinde kullanılan ataşman imalatçısı Alman PROBST markasının temsilciğini üstlendi. Rasim Makina olarak, müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde değerlendirerek onlara doğru ürünü vermeye özen gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Rasim Makina olarak vinç grubunda 50'ye yakın ürünleri olduğunu kaydeden Elçin, "Vinç satışını gerçekleştirirken müşterimizin talep ve ihtiyacını doğru bir şekilde tespit edip uygun ürüne yönlendirerek onlara çözüm ortağı olduğumuzu hissettiriyoruz. Bizim amacımız makineyi bir kez satmak değil. Müşterimizin makineyi kullanıp memnuniyetini bizlere ve sektördeki diğer insanlara iletmesi bizim için çok önemli. Şu anda satıştaki ve pazar payındaki güçlü konumumuzun sebebi budur. Müşterilere doğru ürün veriyoruz. Ürünümüzün arkasında duruyoruz ve satış sonrasında müşterimizi memnun ediyoruz. Müşterimiz, kalite bakımından zaten dünyanın en iyi markasını aldığından memnun. Genel olarak proje bazlı çalışan bir firmayız " diye konuştu.

10 yıldır dönüşümlü olarak İstanbul ve Ankara’da düzenlenen ANKOMAK ve KOMATEK fuarlarına katıldıklarını dile getiren Elçin konu hakkında şunları söyledi: "Fuarlara, sektörün buluşma amacına hizmet ettiğini düşündüğümüz için katılıyoruz. Marka ve firma bilinirliğimize katkı sağlamakta. Temsilcisi olduğumuz markamız konusunda dünyanın lider ilk üç markasından biridir.Türkiye’de ise en yaygın tercih edilen Avrupa menşeli araç üzeri hidrolik vinç markası FASSI'dir. Bu hem tedarikçimiz hem de Rasim Makina olarak bizim müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızdan ileri gelmektedir. Markamızın fark yaratması, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kaliteli, ekonomik, uzun ömürlü ve kullanıcı dostu olmasından kaynaklanmaktadır."

Bir kadın olarak vinç sektöründe çalışmanın kısa bir tahlilini de yapan Elçin, "Erkek egemen bir sektör olmasına rağmen iş konusunda kendimize olan güvenimiz ve inancımız , sektörün algısını olumlu yönde etkilediği için çok zorlanmadık. Firma olarak aile şirketi olmamız, müşterilerimize teklif alma aşamasından, satın alma, teslimat ve satış sonrasındaki hizmetlerimize kadar en kısa sürede cevap verebilmemiz, çözüm sunabilmemiz , doğru yönlendirme ve  her aşamada memnuniyete yönelik ilkemizden kaynaklı olarak sıkıntı yaşamıyoruz" dedi.

 

"Vinç talebi artarak devam edecek!"

Sektörümüz sürekli büyümeye devam eden bir sektör. Yük kaldırma ihtiyacı insanlığın var olduğundan beri önemli bir ihtiyaç. Bu ihtiyaç günümüzde iş sağlığı ve işçi güvenliği, iş gücü maliyetleri değerlendirildiğinde daha da çok önem arz etmektedir.Bu sebeple mikro ölçekten ağır tonaja kadar vinç talebinin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Tabi ki güvenlik donanımlarının ihmale gelmemesi ve bunun mevzuatlar tarafından gerekli hale getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sanayi Bakanlığı ve ilgili kurumlar, Avrupa standartlarını takip ederek zaten güncellemeleri yapmaktadır. Şu anda 5-6 yıl geriden gidilse de yakın zamanda eş zamanlı standartlara sahip olacağımızı temenni ediyoruz.

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol