Bu haber kez okundu.

Dülgar: IPAF Eğitimleri ülkemiz adına büyük bir fırsat!

 

Mak-Ser Makine'ye bu imkânı kendilerine tanıdığı için bir kez daha teşekkürlerini sunan Dülgar, "Arkadaşlarımızın başvurusunu geri çevirmediler. Kursumuza operatör eğitimiyle başladık. Önce teorik bilgilerimizi paylaştık sonra pratik yapma imkânı bulduk.  Daha sonra sırasıyla tanıtıcı, eğitici eğitimlerimizin ardından kursiyerlerimizi sınava tabii tuttuk. Sınavdan başarılı olanlar eğitmen sıfatını kazanmaya hak kazandı PAL Card sahibi oldu.PAL Card sahibi olanlar dünyanın 60 ülkesinde bu kimliğe sahip olabiliyor. PAL Card'ın geçerlilik süresi 5 yıldır" şeklinde konuştu.

IPAF Eğitimlerinin iş güvenliği açısından çok büyük bir öneme sahip oluğunu ve bu yüzden ülkemiz adına bu eğitimlerin çok büyük bir fırsat teşkil ettiğini belirten Dülgar, "Program hem teorik hem de pratik anlamda çok zengin. Özellikle yeraltında ve yüksekte bulunan risklerle ilgili eğitimlerimiz çok önemli. Bu bilgilerle kursiyerlerimiz hem kendi iş yerlerinde hem de eğitim verecekleri firmalarda bir çok personeli birikimlendiriyorlar" ifadelerini kullandı.

 

 

Erdeniz Gökçe/Biglift  

Firmamda 53mt operatörü olarak görev yapmaktayım. Araçların çalışma prensiplerinden kurulumuna, günlük bakımlarından yerel basınçlara kadar hemen bütün detayların eğitimini alarak bunu hem firmamızda hem de başka firmalarda eğitimimize tabii olacak kişilere öğreteceğiz. Bildiğiniz üzere yaptığımız iş gerçekten çok tehlikeli ve çok dikkat isteyen bir iş. Sadece kendi hayatımızı değil başka çalışanların hayatını da riske etme durumu söz konusu. Biglift düzenli olarak her hafta biz personele teorik ve pratik olmak üzere iş güvenliği eğitimini vermekte. Bu konuda oldukça hassas bir firmayız.

Savaş Aydın / Ayhanlar Platform

Firmamda teknik servis personeli olarak görev yapmaktayım. Hem firmama hem de burada bana IPAF eğitici eğitimlerini veren yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim makinalarımız sahalarda genellikle operatörsüz olarak çalışmakta. Kiraya verdiğimiz makinaların ne amaçla, nasıl kullanıldığını takip etmek ve bu konuda ilgili personeli eğitmek amacıyla burada aldığımız eğitimler çok önemli. Bu eğitimler iş kazlarının önüne geçmek, personelin daha da bilinçli olmasını sağlamak ve makinaların sağlıklı bir şekilde kullanılması açısından çok faydalı.

Kerem Kocaman/ İstanbul Vinç

22 yaşındayım ve Hollanda'da yaşamaktayım. Firmamın yaşadığım yerde çok yakın bir zamanda yeni bir şubesi açılacak. Bu vesileyle ben de buraya hem eğitimimi görmeye hem de eğitici olmaya geldim. Gerçekten de çok verimli bir eğitim sürecine tabii tutulduk. İşimizle alakalı birçok şeyin püf noktasını öğrenme imkânı bulduk.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol