Bu haber kez okundu.

Gökçel Vinç Platform hızlı büyümesine devam ediyor

 

Firmasının 2008 yılında faaliyetlerine başladığını belirten Gökçel, "İlk aracımız araç üstü sepetli platformdu. 2012 yılında parkımıza hiyap ilave ettik. Yine farklı metrajlarda olmak üzere sepetli platformlarla parkurumuzu zenginleştirdik. Gelinen süreçte makine parkımızda şu an 13 adet araçüstü platform ve hiyap, 2 adet de personel yükseltici manlift bulunmakta" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında son olarak Biglift'ten aldıkları Palfinger markalı ürün hakkında bilgi veren Gökçel konu hakkında şunları söyledi:  " Biglift'ten alıp parkımıza kattığımız Palfinger marka 57mt teleskopik araç üstü platformun güvenlik kat sayısı çok yüksek. Müşterilerimizden bu tarz bir ürüne yoğun talep vardı. Onların memnuniyeti adına biz de bunu dışarıdan kiralamak zorunda kalıyorduk. Yine piyasada da bu ürünle ilgili yaşanan bir arz sıkıntısı bulunmaktaydı. Sepetli ve hiyap ürünlerimizle büyüyebileceğimiz noktaya ulaşmıştık. Firmamızı bir üst basamağa taşımak için parkurumuzda böyle bir araca ihtiyacımız vardı. Tüm bu gerekçelerle bu ürünü almaya karar verdik. Biglift satış sonrası hizmet konusunda gerçekten de ayrıcalıklı bir firma. Firmayla ayrıca bire bir hukukumuz bulunmakta. Ürünün satışında da çok önemli avantajlar sundular. Hazır olduğu için anlaşma sağlanır sağlanmaz makinayı parkımıza kattık."

 

"Herşeye rağmen 2016 yılı bizim için verimli bir yıl oldu"

2016 yılı firmamız açısından büyüme yılı olarak geçti. Kurulduğumuz 2008 yılından bugüne her yıl belli segmentlerde büyüme aralığına sahip bir firmayız. İş hacmi olarak 2016 yılında bir önceki seneye göre %20 gibi bir büyüme kat ettik. Malum siyasi olaylar ve tahsilât konularında diğer bütün firmalar gibi biz de bazı sıkıntılar yaşadık. Bunun dışında 2016 yılı yine de verimli bir yıl olarak geçti diyebilirim.

Firma olarak iş güvenliği konusunda oldukça hassas olduklarını dile getiren Gökçel, "Bu konuyla ilgili gerekli bütün departmanlarımız ve personelimiz  bütün kurallara uygun olarak görevlerini yerine getirmekte. Yeni çıkan iş güvenliği yasaları iş koşullarını zorlasa da firma olarak bunlardan son derece memnunuz. Bu yasalar firmaları zorluyor gibi görünse de konuyla ilgili belli bir standardın oturması anlamında çok önemli bir işleve sahipler" dedi.

 

"Uzman Operatör bulma sıkıntısı"

Türkiye'de maalesef özellikle operatörlük konusunda belirli bir eğitim seviyesine ulaşmış durumda değiliz. Bir an evvel ilgili kuruluşların ve sektör yöneticilerinin bu duruma el atması gerekiyor. Operatörlük çocukluk çağında okullarda sevdirilerek, tali bir meslek anlayışından vazgeçirtilerek müfredat oluşturulmalı. Bu gerçekten de kanayan büyük bir yara. Oldukça pahalı ürünlerle iş yapıyoruz. Astronomik rakamlarla aldığımız bir ürünü maalesef gerekli niteliklere sahip, eğitimli, uzman operatörlere teslim edemiyoruz. Bu oldukça düşündürücü bir durum.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol