Bu haber kez okundu.

Hayallerimi gerçekleştiren milli duygularım oldu

 

Kule vinç alanında marka imajı ve bilinirliliği konusunda üst sıralarda yer alan Bemtaş’ın bu başarısının altındaki faktörler neler?

Türkiye inşaat sektöründe,1985 yılından günümüze kadar faaliyet gösteren Bemtaş gerek yurt içi gerekse yurt dışın da birçok projeye başarıyla imza attı.1997 yılın da Türkiye genelinde kule vinç konusundaki ihtiyacı fark ederek bu yönde çalışmalarına ağırlık veren firma;inşaatçı geçmişi ve birikimiyle edinmiş olduğu tecrübeleri kule vinç satış ve sonrası teknik destek hizmetleriyle bütünleştirerek uzmanlaştı. Sektörde uzun yıllara dayanan tecrübemizle kule vinç satımı, kiralaması ve satış sonrası teknik destek hizmetlerimizin yanı sıra Bemtaş markası adı altında Türkiye’de kule vinç üretimine başladık. Sektördeki kaliteli makine ve hizmet ihtiyacını karşıladığımızdan ve inşaatçı geçmişimiz olduğundan hitap ettiğimiz kitleyi çok iyi biliyoruz.

2015’te SOIMA konusundaki hamleniz ve iki yıl sonrada yüzde yüz yerli üretim RTE 6512 ile hızlı bir yatırım sürecindesiniz. Hem son dönemlerdeki yatırımlarınızı hem de bu yatırımlarınızın sektöre ve ülkemize kazanımlarından bahsedebilir miyiz?

Uzun zamandır kule vinç üretmek üzere yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor; ancak bunun için uygun zamanı bekliyorduk. Bu hayalimi gerçekleştirmemde en büyük etken milli duygularım oldu. Yüzde 100 yerli kule vinç üretimi gerçekleştirerek ülkemize kazandırmak istedik. Ürettiğimiz ilk üç kule vincin satımını, henüz web sitemizi dahi kurmadan gerçekleştirdik. Bu başarıyı müşterilerimize verdiğimiz güvene ve ürünün kalitesine borçluyuz. Satışını gerçekleştirdiğimiz bu kule vinçleri Adana, Ankara ve İzmir’e gönderdik. Başlangıç için iki kule vinç üretmeyi planlıyorduk; ancak gelen talepleri göz önünde bulundurduğumuzda bu sayıyı hedefleyeceğimizi öngörüyorum. 

Paralelinde yakın gelecekte Bemtaş adını farklı bir atakla duyacak mıyız?

Bemtaş Kule Vinç olarak Dilovası’nda yer alan fabrikamızda kullanıcısına maksimum verimlilik sağlayacak şekilde dizayn ettiğimiz RTE 6512 markasıyla ismimizi dünyaya duyurmak en büyük hedefimiz.

Genel olarak sizden bir sektör ve pazar değerlendirmesi alarak, yakın gelecek için öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?

Bemtaş olarak ülkemize önemli bir yatırımda bulunduk. Bu yatırımlara paralel olarak kule vince olan talep de artacaktır Bemtaş olarak vizyonumuzu geniş tutuyoruz, ismimizi dünya duyurma konusunda iddialıyız. Yüzde 100 yerli kule vinç üretimi gerçekleştirerek ülkemize kazandırmak istedik. Bu yatırım ile döviz çıkışını engellemek ve müşterilerimize Türk Lirası ile teklif vermeyi amaçladık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli üretim çağrısını dikkate alarak Dilovası’nda yer alan fabrikamızda ilk ürünümüz RTE 6512’yi ürettik.

Var mı eklemek istediğiniz bir şeyler?

Biz işini severek yapan bir firmayız. Türkiye’ye yaptığımız bu yatırımla ismimizi dünyaya duyurmak ve ülkemize kazandırmak istiyoruz. Bemtaş sözünün arkasında duran, müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olduğu için tercih edilen bir marka. Son olarak sektörde kuruluşumuzdan bu yana emekle büyüttüğümüz markamızı ve bilinen kalitemizi korumak ve sürdürmek en büyük manevi hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

 SPOTLAR

“Sektördeki kaliteli makine ve hizmet ihtiyacını karşıladığımızdan ve inşaatçı geçmişimiz olduğundan hitap ettiğimiz kitleyi çok iyi biliyoruz”

 Bemtaş Kule Vinç olarak Dilovası’nda yer alan fabrikamızda kullanıcısına maksimum verimlilik sağlayacak şekilde dizayn ettiğimiz RTE 6512 markasıyla ismimizi dünyaya duyurmak en büyük hedefimiz”

“Biz işini severek yapan bir firmayız. Türkiye’ye yaptığımız bu yatırımla ismimizi dünyaya duyurmak ve ülkemize kazandırmak istiyoruz”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol