Bu haber kez okundu.

Hızlı çözüm kaliteli hizmet

 

Sektöre, 2011 yılında Sistem Vinç’te 2011 yılında başladım. Orada da yine pazarlamayla ilgili başlamıştım. İşi öğrendikten sonra formenlik yaptım. Büyük projelerde alanda yer aldım. Rüzgar, HES ve RES projelerinde ekip başkanlığı yaptım.

Kolay işler değil. Hem de hiç değil!

Tabii ki. Ağır nakliye sektörünün lider firmalarında çalıştım ve burada bir isim yaptım. Daha sonra asıl elektronikten gelme olduğum için, sektörün bir eksikliğini gördüm. O da; arıza sıklığı ve arızaların çözümünün zor olduğuydu. Sistem’de çalışırken hem arızaların çözümün zor olduğunu, hem de parçalarda hırsızlık vakası olduğunu gördüm. Sektör biliyorsunuz ki zaten büyük rakamlarla dönüyor. Keza parçalar da büyük rakamlar ve zaman problemi yaşanıyor. Diğer taraftan patronlar beklemez, işin hemen olmasını ister. Buradan yola çıktık ve böyle bir iş yapamaya karar verdik. Firmaların elektronik arızaları joistikler, ecular, beyinler bu tip arızları gerekirse firmaların kendi servislerinde, gerekirse de bizim yerimizde tamir ediyoruz. Tamir bedellerini de çok cazip tutuyoruz ki Avrupa’ya bağımlı olmayalım. Çünkü bu işlerin hepsi milli servet. Bu açıdan bakıyoruz.

Şirketi kuralı ne kadar oldu?

Yaklaşık 13 ay oldu. Önümüzdeki ay senesi dolacak. 1-2 müşteri ile başladık. Şimdilerde 10-15 müşterimiz var. İşi istediğimiz kadar anlatalım tabii ki iş masa başında bitiyor. Arızalı bir ürünü yaptığınız ve neticesini aldığınız zaman daha çok sonuca kavuşuyorsunuz. Bizim için de büyük bir reklam oluyor. Biz, şu ana kadar kendi reklamlarımızı yaptığımız işlerle yaptık. İnsanlar hep bize referans oldular. Sektör büyük. Biz, potansiyelimizi ona göre ayarladık. Şimdi tüm Türkiye’ye tamir anlamında atölye olarak cevap verebilecek kapasitedeyiz. Müşterinin işini zamanında yetiştirmek, uzun vadeli bekletmemek, çözüm üretmek, zaten bu bizim sloganımızdır: “Hızlı çözüm, kaliteli hizmet” diye.

Hangi sektörlerde nasıl hizmet verdiğini konusunu biraz daha açalım mı?

Vinç firmalarının joistik, regilatör, değişik beyinler, ecular, platform sektörü yani, kaldırıma ekipmanlarıyla başladık. Daha sonra çıtayı yükselttik. Zaten bizim bu sektörün içerisinde kart ayrımı yapmıyoruz. Örneğin, joistik bozuk diyorlar. Biz o joistiği yapıyoruz, gidiyoruz yerinde deniyoruz ve kendilerine çalışır vaziyette teslim ediyoruz

 Arıza tespitini de  siz miyapıyorsunuz?

Evet.2 ay öncesine kadar arıza tespit ekibimiz yoktu fakat yeni bir oluşumla hidrolik mekanik elektronik tespit ustalarımız var ve sektörün kurucu firmalarında tecrübe edinmiş resmi servisliklerde çalışmış uzman kadro yani…

 Firmanızda kaç kişi çalışıyor?

Firma sahibini dahil etmezsek ben dahil 7 kişilik bir ekibiz. 2 teknik elemanımız, 1 tane mühendisimiz ve arıza tespit ekinimizde hidrolik mekanik elektronik ustalarımız var. Ben daha çok sahadayım. Yarın İGA Havalimanı’nda yer alacağız. Havalimanı üstyapı ile görüştüğümüz konu üzerine İGA’nın kendi makinalarının arıza durumunda biz müdahale edeceğiz. Ve İGA’da yer alan tüm bu sektörün işlerini orada, yerinde yapabileceğiz. Orada bir konteynerimiz var. Bir sözleşme yaptık. Biz aslında İGA’da bir ilke imza attık. Örneğin İGA’da hizmet veren bir Ankara firmasının arıza için müdahalesi takribi iki gün. Ayrıca masrafı da bizim ücretimizin en az 3 katı.

Nasıl start aldı İGA projesine dahil olmanız?

Alternatif, biz fikri İGA’ya götürdük. İGA’dan Üst Yapı Müdürü Ender Sarıhan Bey ile görüştük. Kendisiyle görüşmemizde bunun iyi bir fikir olduğunu ve kendilerinin de bundan yararlanacağını söylediler… Böylece başladık. Bu sektörde en önemli şey zaman. Zamandan kazanacağız. Tabii ki biz ticaret yapıyoruz elbette kazanacağız ama sektörümüz zamandan tasarruf etmiş olacak. Düşündüğümüz zaman İGA’da sadece Gebze’nin, İstanbul’un firması yok. Tüm Türkiye’nin firmalarının iş makinaları, vinçleri var burada.

Hızlı çözüm, kaliteli hizmet…

Evet, amacımız o. Türkiye için, bu iş makinaları kolay alınmıyor. Bu şirketler kolay büyümüyorlar. Onlara biz de bir nebze destek olabiliyorsak ne mutlu bize. İşin kalitesi için işinizi sevmeniz çok önemli. Biz yaptığımız işi seviyor ve ülkemize kazandırdığımızı inanıyoruz. İnşallah güzel şeyleri başaracağız.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol