Bu haber kez okundu.

Kantar Sistemi ile yükten korkma!

Kantar sistemi ile ağır yükten korkmayın

Sedef Vinç olarak Hi-up, mobil, kule vinç, forklift, ağır nakliyatiloxbed ile birlikte sektörümüzün içerisinde yer alıyoruz. Bunun yanında kendi makinalarımızın arızalarını hem hidrolik hem de motor ve mekanik işlerini de kendi bünyemizde yapıyoruz. Ayrıca sektörümüz için geliştirdiğimiz birçok projemiz de oldu. Bunlar esasen hep birbirini tetikledi. Piyasamızın eksiği bütün vinç işletmecilerinin ihtiyaç duyduğu kamyon üstü hiyapların %90’ında da bulunmayan kantar sistemi. Her malzemenin üzerinde tonajı bulunmuyor. Boyut olarak duran malzemenin tonajı fazla gelmediği gibi, ufak bir parçanın çok yüksek tonaj geldiği de oluyor. Bu yüzden ülkemizde birçok vinç kazası meydana gelebiliyor. Birçok vinçte moment kontrol sistemi bulunmuyor. Bulunan makinalarda da sistemi kapatarak ağır tonajlar kaldırıp vinçin ömrünü azaltıyorlar.

Sistemin sahip olduğu avantajlar

Bizim geliştirdiğimiz bu sistem kablosuz. 200 metre mesafeden vincin bomun ucundaki kanca pernosu yerine takılarak kullanılabiliyor. Pernolu olan sistemimizde tonaj ve araç takip sistemi ile birlikte geçmişe yönelik kayıtlarda tutulabiliyor. Ayrıca seyyar, her makinaya uygun, 3 tondan 50 tona kadar tonajda mevcut sistemimiz de var. Bu operatöre malzemeyi kaldırmadan evvel ağırlığını görebilmesini, ona göre tedbir alıp çalışmasına olanak sağlıyor. Amacımız ülkemizdeki iş güvenliğine bir nebze katkı sağlamak.

Sistemimize güveniyoruz

Sedef Vinç olarak bu sistemi kullanmaktayız. Bu sayede tonajı üzerinde yazmayan parçaları, makinamızın kaldırıp kaldıramayacağını veya hangi makine ile bu işi yapabileceğimizi görebiliyoruz. Ayrıca iş güvenliği açısında oldukça önemli. Kendi hafızasında kaldırdığı bütün tonaj verileri, adres bilgisi ve saati bulunuyor. Cihazın şarj ömrü ise bir yıl.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol