Bu haber kez okundu.

MPG Makina 315 ton/metrelik ürünüyle KOMATEK 2017'de

 

MPG Makina A.Ş. olarak 2016 yılındaki hedeflerini %95 oranında gerçekleştirdiklerini kaydeden Büyük, "2017 yılı hedeflerimizde de sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum. Ancak günümüz dünyasında hem de bu günlerde maalesef savaşın ortasındayız. Bir yanımızda batı, diğer yanımızda doğu ve bütün dünyanın paylaşmak istediği Irak, Suriye. Her gün akan kan ve gözyaşı. Yarın daha büyük sorunlar olacağı beklentisi… İçerde ise terörün kirli yüzü ve maşaların ihanetleri. Evet, hem tarih kadar eski ve asil bir milletiz, hem de bütün dünyanın paylaşmak istediği Avrupa, Asya ve Afrika'nın birleştiği kilit noktadayız. Bugün yaşadıklarımız ne ilktir ne de son olacak. Biz güçlendikçe düşmanlarımız artacak ve bizi parçalamak için her şeyi deneyecekler. İşte böyle bir dünyanın içinde bize düşen en büyük görev ise çalışmak ve üretmek. Bağımsızlık denen kavram eğer her alanda sağlanırsa anlam taşır. Kapasitemiz, bilgi birikimimiz, teknolojimiz her şeyimiz var. Geriye bir tek üretmek kalıyor ki işte biz de bunu dünya ile rekabet edebilir şekilde üretmemiz gerekiyor. 2016 yılı zor bir yıl oldu. Sebebi ise yukarıda yazdığımız gibi öyle bir yerdeyiz ki, yanımızda kimse yok ama karşımızda bütün dünya ve bütün dünyanın kullandığı içimizdeki hainler var. Bir 15 Temmuz darbe girişimi atlattık şükür. Başarılı olamadılar ama insanların kafasına acaba yine mi denerler sorusunu sormaya sebep oldular. Doğu bölgelerimizde cirit atan terör üyeleri ve Güvenlik güçlerimizin mücadelesi hala sürüyor. Böyle bir ortamda insanların milyon liralık yatırım yapmaktan kaçınmaları normal. Ancak 2016 da insanları en çok tedirgin eden olay çalışıp hak ettikleri paralarını zamanında tahsil edememeleri ve makinaları kullanan operatör bulunamaması. Buna çözümü de maalesef yine   devletimiz bulacak. Eğer bir takım düzenlemeler yapılırsa sektörümüzün önümüzde ki yıllarda  herhangi bir iş kaybı olmayacak, üretim devam edecektir" ifadelerini kullandı.

 Dünyadaki  en büyük savaşların ekonomik alanda yapılan pazar savaşları olduğuna işaret eden Büyük, "Pazarın en büyük pastasını kapmak ise kaliteyi ucuza üretip satmaktan geçiyor. Burada yine devletimizin üretim yapan firmaların daha kaliteli ürünler  sunabilmeleri için gerekli homojen rekabet ortamını hazırlayacak önlemleri alması ve denetimleri sağlaması gerekiyor" dedi.

Yıllardır katlanır bomlu vinçlerin imalatını yapan firmalarının bu yıl Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenecek olan KOMATEK 2017 fuarında boy göstereceğini dile getiren Büyük, " Fuarda 315 Ton/Metrelik vincimizi müşterilerimizin beğenisine sunacağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda araç problemi  çözülerek daha tonajlı makinalar üretilecektir" dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol