Bu haber kez okundu.

Servet Ayhan: PLATFORMDER olarak fuarlara daha çok destek sunacağız!

 

PLATFORMDER'in temellerinin daha önce atılmasına rağmen yaklaşık 6 ay önce kurulduğuna işaret eden Ayhan, "Geçici yönetim kuruluyla faaliyetlerine başlayan derneğimizin genel kurulu 29Nisan'da gerçekleştirildi. Yönetim kadromuz sektörün önde gelen tüm isimlerinin tamamını kapsıyor diyebiliriz.  Başkanlığını yürüttüğüm asil kadro şu isimlerden oluşmakta; Kenan Aydın (Fatih Vinç), Şaban Duran (Hisarlı Platform), Yunus Türken (Ekspres Vinç), Saruhan Günaydın (Tora Makina). Dernek olarak sektörümüzün önünü açmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Maalesef sektörümüz ülkemizde henüz tam olarak tanınmış durumda değil. Bunun üstesinden gelmek ve hak ettiği şekilde tanınması için yoğunlaşacağız. PLATFORMDER olarak ilk yılımızda sektörümüzün marka değeri ve bilinirliği üstüne odaklanacağız" ifadelerini kullandı.

Fuarda beklenen talep oluşmadı

PLATFORMDER olarak fuar organizasyonu gerçekleştiren firmalarla yakın ilişkiler içerisinde olacaklarını kaydeden Ayhan, "Sektör olarak ANKOMAK Fuarı ve KOMATEK Fuarı'nda bazı sorunlarla karşılaştık. Beklenilen talep oluşmadı. Yerli imalatın desteklendiği bir organizasyonda yeteri kadar yerli imalatçı yoktu. Örneğin Konya'dan sadece bir firma fuara katıldı. Organizasyonu gerçekleştiren firmanın STK'lar konusunda yalnız kaldığını gözlemledik. Bundan sonraki süreçlerde PLATFORMDER olarak fuar organizasyonlarına elimizden geldiği kadar katkı sunacağız" şeklinde konuştu.

Birçok alanda iddialı bir firmayız

KOMATEK 2017'de Biglift Makine olarak yerlerini aldıklarını belirten Ayhan, "Bildiğiniz üzere Biglift olarak Palfinger platformlarının satış işlerini gerçekleştirmekteyiz. Fuarda Palfinger'in yeni ürün gamında olan 2 adet ürünümüzü sergiledik. Çok olumlu görüşmeler gerçekleştirdik. Bu görüşmeler neticesinde muhtemelen fuar sonrası birkaç ürünümüzün satışını gerçekleştireceğiz. Küçük metrajlarda 3,5 ton üzerine monte edilebilen makineler şehir içinde ve dar trafikli alanlarda büyük avantajlar sağlıyor. Bu yüzden küçük metrajlarla alakalı yeni çalışmalar içindeyiz. Bu segmentte Ayhanlar Platform'a 2 adet 21 metre Fly bomlu makine sattık. Bu makinelerden 1 tanesini KOMATEK 2017'de sergiledik. Çeşitli büyük fuarlara ve organizasyonlara katılıyoruz. Bu fuardan sonra Antalya'da düzenlenecek olan Uluslararası İş ve İnşaat Makinaları ve Teknoloji Fuarı'nda yerimizi alacağız.  Palfinger kalitesi, yedek parça stoku ve teknik servis hizmetlerimizle iddialı bir firmayız. Şu an kendi parkurumuz ve satış yaptığımız makinaların toplamı 20'yi aşmış durumda" dedi.

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol