Bu haber kez okundu.

Simülasyonda bir Dünya markası SANLAB

 

SANLAB Simülasyon'u 2009 yılında kurduklarını hatırlatan Kükrek "Kurulduğumuz günden beri dünyanın en iyi iş makinalarının simülatörlerini yapmaktayız. Merkezimiz TUBİTAK'ın Gebze yerleşkesinde bulunmakta. İstanbul Kartal'da bir üretim merkezine ve showrooma sahibiz. Burada tüm ürünlerimizi sergilemekteyiz. İş makinaları simülatörlerinde Türkiye'de tek, dünyada ise birkaç firmadan biriyiz. Yurt dışı müşterilerimizden bu alanda dünyanın en iyi firmalarından biri olduğumuzu sık sık duymaktayız" ifadelerini kullandı.

Forklift, beko loder, ekskavatör, vinç grupları gibi ürünlerin simülatörlerini gerçekleştirdiklerini kaydeden Kükrek, "Bunlar müşterilerimiz tarafından iki amaçla kullanılmakta, bunlar; *)Büyük firmaların Ar-Ge çalışmaları,  *)Eğitim kurumları.  Ülkemizde Eğitim 4.0'a (4. Sanayi Devrimi'nin eğitime yansıması) çok acil ihtiyacımız bulunmakta. Biz de şu an Türkiye'de Eğitim 4.0'ı getiren ve geliştiren, milli bir Eğitim 4.0 teknolojisi yaratan firma onurunu taşımaktayız" şeklinde konuştu.

Simülatörlerin birçok faydasının olduğu ve en fazla da eğitim konusunda yararlı olduğunun altını çizen Kükrek, "Forklift ve vinç üreticileri makinalarını sattıkları zaman çoğunlukla bir teknik eğitim verme gereksinimi duyuyorlar. Bunun yanı sıra herhangi bir kullanım eğitimi veremiyorlar. Biz gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin simülatörleriyle onlara hem kendi personellerine hem de müşterilerine kullanım eğitimi verebilme imkânı sunuyoruz. Simülatörlerimizle eğitilen operatörlerin hangi ülkede olursa olsun gerekli sürücü belgesini alacağını garanti ediyoruz. Her simülatör firması bunu garanti edemez. Biz, ürettiğimiz gerçekçi fizik içeren, Eğitim 4.0 Teknolojisi'yle gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizle rahatlıkla bunun garantisini vermekteyiz" dedi.

 

"Kiralama firmalarına çok uygun"

Ürünlerimizden kiralama firmaları azami ölçüde faydalanabilirler. Çünkü kiralama firmalarının en büyük maliyet kalemini, ürünün kendinden ziyade kullanan operatörlerinin makinaya vereceği zararlar, bakım masrafları ve harcayacağı yakıtlar oluşturmakta. Astronomik rakamları bulan ürünleri kullanacak personelin ehil olması, iş güvenliği kurallarını ve ürünü bütün teknik teferruatlarıyla kullanmayı bilmesi gerekmekte. Tüm bunları da bizim simülatörlerimizle bire bir öğrenip uygulayabilir. Yine simülatörlerimiz vasıtasıyla öğrenilen doğru kullanım yakıt ve bakım konusunda da maliyetleri bir hayli düşürmekte.

İş makinaları simülatörlerini kazandırdıkları kurumun eğitmenlerini, bunların kullanımı konusunda eğittiklerini belirten Kükrek konu hakkında şunları söyledi: "Bu eğitim sürecinden sonra eğittiğimiz bu eğiticiler hem iş makinası operatörü oluyorlar hem de bunların eğiticisi oluyorlar. Daha sonra kendileri istediği kadar personelini eğitebiliyor. Bu da sektörün yaşadığı uzman operatör bulma sıkıntısının çözümünde çok büyük bir rol oynamakta. Buradan mesleki örgütlere de seslenmek istiyorum. Operatör eğitimi konusunda her zaman iş birliği yapmaya hazırız."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol