Bu haber kez okundu.

Uzman Lift KOMATEK 2017'ye hazır

 

 Uzman Lift Genel Müdürü Mehmet Karakaya okuyucularımız için yaptığı özel açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: "Adından da anlaşılacağı gibi Uzman Lift, Uzmanlar Platform'un kardeş kuruluşudur. Firmamız Yusuf Tursun ve şahsım ortaklığında kuruldu.Uzman Lift olarak, Uzmanlar Platform'la KOMATEK 2017 Fuarı'nda 300m2'lik bir alan kiraladık. Platform distribütörlüğü yapan firmalar arasında fuarda en büyük alan bize ait."

Kısa bir süre önce distribütörü oldukları Snorkel markasının davetiyle Amerika'da gerçekleştirilen CONEXPO Fuarı'nı ziyaret ettiklerini hatırlatan Karakaya, "Snorkel yöneticileriyle yaptığımız toplantılar sonucu farklı bir çalışma sistemi üzerine konuştuk. Fiyatlarımızı revize edip ödeme şekilleri üstünde farklı imkânlar geliştirdik. Marka bize her konuda destek sunuyor. Hem kredilendirme hem de fiyatlandırma olarak piyasaya oldukça rekabetçi bir şekilde gireceğiz. Bu yüzden de KOMATEK Fuarı'na yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz. Fuarda Snorkel'in 15 adet ürününü sergilemeyi düşünüyoruz. Snorkel bizim bayrağımızı taşıyan amiral markamız. Sektöre hitap eden birçok ürüne sahip. En çok makaslı ürünlerimizi sergileyeceğiz. Bunun yanı sıra eklemli ve teleskopik bomlu ürünleri de sergileyeceğiz. Türkiye'de Snorkel makaslılarının tanıtımına yoğunlaşacağız. Makaslılardan hem dizel hem de akülü ürünler getireceğiz. Dinolift markasından biri kesin olmak üzere 2 adet örümcekli sergilemeyi düşünüyoruz. Çünkü birinin üretim aşaması hala devam etmekte" şeklinde konuştu.

Açıklamalarında yeni Distribütörü oldukları Smartlift markası hakkında da bilgi veren Karakaya, "CONEXPO ziyaretimiz sırasında uzun süredir temas halde olduğumuz Danimarka menşeli Smartlift yetkilileriyle görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerimiz neticesinde bir anlaşma zemini oluştu. Smartlift'in Türkiye ve Türkî Cumhuriyetler resmi distribütörü olduk. Smartlift, cam montaj pazarında kullanılan veya vakumlanabilen bütün maddeleri kaldırmada kullanılan bir ürün. Buna bir nevi vakumlu tele handler veya vakumlu forklift de diyebiliriz. Oldukça kompakt bir makina. Yük asansörlerine rahatlıkla girecek şekilde tasarlanmış. KOMATEK Fuarı'nda Smartlift'ten 2 adet (308-608 modelleri) ürün sergileyip görücüye çıkaracağız. Eğer bu fuarda gerekli ilgiyi görürse markanın daha değişik modellerini yerli pazarla buluşturacağız" şeklinde konuştu.

 

" Satış hedefimiz 200 adet Snorkel

Snorkel markası adına Uzman lift olarak 2017 yılı satış hedefimizi 200 adet olarak belirledik. Bu sayının yarısından fazlasını satmak adına şu an müşterilerimizle görüşme aşamasındayız. 3 firmayla 150 ürünün olduğu paket ürün satışı hakkında görüşmekteyiz. Zaten bu 3 paket ürün satışını yakalarsak geriye kalan 50 adet ürünü yılsonuna kadar çok rahat bir şekilde satacağımızı umuyorum. Dinolift markasıyla ilgili satış adeti hedefimiz bu yıl 5. Çünkü Dinolift'in ürün gamı daha çok spesifik işler için tasarlanmış. Smartlift'le ilgili herhangi bir satış adeti hedefi koymadık. Çünkü sektörün nasıl bir tepki verebileceği hakkında pek fazla bir fikrimiz bulunmamakta. Bunu ürünü sergileyeceğimiz KOMATEK Fuarı'nda görüp, irdeleyebileceğiz.

Açıklamalarında  CONEXPO Fuarı hkkında bilgi vermeye devam eden Karakaya, "Dünya'nın en önde gelen fuarlarından birinde olmak oldukça önemliydi bizim için. Buradan 22kişilik bir grupla gittik fuara. Müşterilerimize Snorkel'in muazzam standını görme imkânı sunduk. Snorkel Amerika'da Xtreme Telehandler markasıyla sektör liderlerinden biri. Telehandler'ların üretildiği fabrikayı gördük. Yine Snorkel'in sahip olduğu kiralama firması  Ahern'in en büyük şubelerinden birini gezdik. İçinde çok büyük bir eğitim kampusu vardı. Buradaki işleyiş hakkında detaylı bilgi aldık. Snorkel'in Las Vegas'ta yapımı devam eden fabrikası alanında Dünya'nın en büyük fabrikalarından biri olacak. Fabrika 300bin m2'lik bir alana sahip olacak. A'dan Z'ye bütün ürünlerin üretimi burada da gerçekleştirilecek. Ar-Ge departmanın ürünlerin prototipini ürettiği alanı gezdik. Sadece buranın büyüklüğü 3000m2'ydi. Snorkel, Yusuf Tursun ve Mehmet Karakaya adlarını çok önemsemekte. Bizin orda Uzmanlift olarak 100.000 dolarlık açık hesap kredimiz bulunmakta. Snorkel'in böylesi bir teveccühü bizin için önemli bir olay. Biz de bu teveccühe karşılık çok çalışıp Snorkel'i Türkiye'de sektörün zirvesine taşımak istiyoruz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol