Bu haber kez okundu.

Uzmanlar Platform satış ve pazarlamada da uzman!

 

Üretimin aynası; Pazarlama ve Satış!

Uzmanlar Platform Ailesi olarak en önemli özelliğimiz 'Bir Takım' olmamızdır. Firmamızı daima yükseltmek ve yükselttiğimiz yerde tutmak ilk hedefimizdir. Bundan dolayı Taşıma ve Kaldırma Üniteleri dergisi okuyucularına, üretim tesisimizde “Üretimin aynası, Pazarlama ve Satış" konusunda, yapmış olduğumuz hizmetler hakkında bilgi vermek istedik.

Pazarlama, dar anlamda, bir işletmenin ürettiği veya imal ettiği hizmetlerin piyasaya sürülmesidir. Geniş anlamda, malın üretiminden veya imalatından, son kullanıcıya kadar, mal akımını kolaylaştırıcı işlemlerin bütünü olarak tarif edilir.

            Pazarlama bir işletmenin temel ve aksi fonksiyonudur. Malı veya hizmeti üretmenin nihai gayesi, satış yaparak kar sağlamaktır. Dolayısıyla işletmenin, ihtihsal, finansman, muhasebe, yönetim gibi diğer faaliyetleri hep pazarlamaya hizmet eder.

            Uzmanlar Platform olarak, ürettiğimiz teknolojik ürünümüzü en uygun şekilde pazarlanabilmesi için öncelikle bir piyasa ve talep araştırmasına ihtiyaç duyduk. Daha sonra belirlenecek piyasa payı ölçüsünde reklam ve diğer argümanlarla malın piyasaya sürümü cihetine gittik. Satış çeşitli tedbirlerle tahrik ettik.

            Pazarlama politikası, malın kalitesi, tanıtımı, fiyatlandırılması, tüketici sevk ve tercihlerine uydurulması için yapılan ayarlamaları oluşturduk. Bu politikadaki başarı karlılığı doğrudan etkiledi.

            Uzmanlar Platform olarak, ana çizgimiz; pazarlama, işletme faaliyetlerinin, tüketici ile doğrudan teması gerektiren, onun ihtiyaçlarının ve tercihlerinin belirlenmesine ve sonrada bu bilgilerin firmanın üretim sürecine yansıtılmasına dayanan bölümü oluşturduk.

            Pazarlama ağımızı kurduktan sonra, 2. kısım olan nokta atışı yapmamızı sağlayan satışı oluşturduk. Satış görüşmesinin sonucunda bir kontrat (sözleşme) imzalanması, anlaşma yapılması, fatura kesilmesi gibi satışı kapatan süreci oluşturduk.

            Artık pazarlamayla oluşturduğumuz ağı, en uç noktaya ulaştığımız müşteri kitlesine odaklandık.  En uygun zamanda, en uygun müşteriye, en uygun yerde, en uygun yöntemde, uygun bir bedel karşılığında satışı noktaladık.

            Uzmanlar Platform olarak; Pazarlamanın üretimden önce başladığını ve satıştan sonrada devam ettiğini bilincinde yolumuza sürekli devam ediyoruz. Bu da bizim müşteri memnuniyetimizi ortaya koymaktadır.

            Şimdi gelelim yukarıda yazmış olduğumuz satırlarımızı uygulamada nasıl yaptığımıza…Yukarıda ilk olarak yaptığımız açıklamalar Pazarlama ve Satışın ayrı kategoride yer aldığını anlattık.

            Uzmanlar Platform ailesi olarak, ülkemizde kuzeyden güneye, batıdan doğuya tüm illerimizde Uzmanlar bayrağını dalgalandırmak için , ara vermeden , kar-kış demeden pazarlama ağımızı genişletiyoruz. Pazarlama ağımızı kurabilmek, hiç tanımadığımız müşteriye ulaşabilmek için haftada ortalama 3000 ile 4000 km. yol yapmaktayız. Bu müşterilere nasıl ulaşıyoruz? Öncelikle fabrikamızda bir algoritma ve akış diyagramı oluşturuyoruz. Bu algoritma ve akış diyagramına göre yolculuğumuz start alıyor. Bilmediğimiz bir yerde önce o şehrin sanayi bölgesinden işe koyuluyoruz. Sonra sıra ile pazarlama ağımızı genişletiyoruz. Bu tabii ki ilk ziyaretimiz oluyor. Gitmiş olduğumuz müşteri ziyaretlerinden, o bölgede olan vinç firmaları olup olmadığını soruyoruz. Tabii ki buna olumlu bakanda oluyor, olumsuz bakanda. Çünkü acaba pazar payı daralımı diye söylemek istemeyen müşterilerle karşılaşıyoruz. Fakat daha sonra söylememenin hata olduğunu da zamanla anlıyorlar. Çünkü biz Uzmanlar Platform ailesi olarak İlk gittiğimiz müşteriye 2. kez bir ziyaret daha gerçekleştiriyoruz. Bu sefer randevu sistemiyle müşterilerimize ulaşıyoruz. Bu ziyaretlerde şu kelimeyle çok karşılaşıyoruz. Siz vinç camiasına randevulu gelen ilk firmasınız diye, bu da bizim müşteriye göstermiş olduğumuz özeni gösteriyor. Ayrıntımız gizlilikte saklıdır.        

            Ülkemizde Uzmanlar Platform ailesi olarak, Üretimde en doğru ürünü, nasıl ve uluslararası standartlarda üretebiliriz diye sürekli yenilik aramaktayız. Bizim en önemli unsurumuz “İş güvenliği ve can güvenliğinin üretimden önce gelmesidir.”

            Müşteri ziyaretlerinde müşterilerimizin en çok takıldığı konu parasal kısım. Biz ülkemizde kimseyi sepetli platform konusunda rakip olarak görmüyoruz. Çünkü eğer tüm diğer üretici firmalarda, uluslararası standartlarda üretim yaparlarsa o zaman kendimize göre rakip göreceğiz. Ülkemizde sepetli platform konusunda, kullandığımız ürün yelpazesinden, teknolojinin en son versiyonu olan yazılımdan, en ince ayrıntısına kadar uluslararası standartlarda ürün üreten lider firma konumundayız. Bu tercihi tümüyle müşterilerimiz yapmaktadır. Bizlerde firma olarak Uluslararası standartlarda ülkemize oluşması için inşallah ilk adımı atıyoruz.

           

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol