Bu haber kez okundu.

Yusuf Tursun: Snorkel'in fuar daveti sektörümüzde ufuk açtı

 

Uzman Lift'in distribütörlüğünü yaptığı Snorkel'in davetiyle Türkiye'den 16kişilik bir kafileyle fuarı ziyaret ettiklerinin bilgisini veren Tursun, "Bu kafile Türkiye'nin ünlü vinç ve platform firmalarının yöneticileriydi. Bunlar; Aydıntaş, Fatih Vinç, Saral Vinç, Express Vinç, Öz Karamanlar Vinç, Demirel Vinç, GMK Vinç, Güçlü Vinç, Ayhanlar Platform, AVK, gibi piyasamızın öncü firmalarının yöneticileriydi.. Snorkel yöneticileri bizleri gerçekten de çok güzel bir şekilde ağırladılar. Burada sizin vasıtanızla bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum" şeklinde konuştu.

CONEXPO'nun, BAUMA'dan sonra yeni sergilenecek makinaların yer aldığı en büyük fuar olma özelliğini taşıdığını kaydeden Tursun, " CONEXPO, vinç, kamyon, treyler, platform, manlift sektörlerinin ve değişik tipte iş makinaların sergilendiği dünya çapında çok önemli bir organizasyon. Ben fuarın ancak yarısını dolaşabildim büyüklüğü nedeniyle. Fuara götürdüğümüz kafilenin sektörel anlamda ufuklarının açıldığı kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.

Amerika gezisinde fuar dışında Snorkel'in Ahern adındaki kiralama firmasını ziyaret ettiklerini belirten Tursun "Bu firmanın 46bin adet kiralık makinası bulunmakta. Bunların 24000'ini manliftler oluşturmakta. 60dönümlük bir arazi üzerine merkezlerini inşa etmişler. Buradaki yetkililer yaptıkları kiralama işlerinin teferruatlı bir bilgisini verdiler. Hepimiz oldukça etkilendik" dedi.

 

" Snorkel firmasına personel göndereceğiz"

Ahern firmasından sonra Snorkel'in Las Vegas'taki fabrikasına gittik. Daha kapıdan girmeden iş güvenliği ekipmanlarımızın takılmasını sağladılar. Bu da firmanın iş güvenliği konusunda ne kadar hassas olduğunun bir göstergesi. Önce Ar-Ge departmanını gezdik. Burada 4 yeni ürün üstüne çalışmalar gerçekleştiriliyordu. 35 civarı mühendisin çalıştığı bu departmanda fotoğraf çekimi kesinlikle yasak. Daha sonra teleskopik bomlarının yapıldığı imalat yerini gezdik. Burada da arkadaşlarımız imalat süreci hakkında bilgilendirildi.  Firma olarak eğitim amaçlı Snorkel firmasına personel göndereceğiz. Bu personelimiz üretim bandının her safhasında bir işçi gibi çalışıp bu sürecin nasıl gerçekleştiğini öğrenecek. Firmamızın yanı sıra piyasada tamir-bakım işleri yapan firmalardan da personel göndermeyi düşünüyoruz. Bunu da Uzmanlar Platform'un firma politikası ışığında gerçekleştireceğiz. Yerli sektörümüze kattığımız artı değerlere bir yenisini daha ekleyeceğiz.

Uzmanlar platform olarak 4 ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatan Tursun "Bu ülkelere 200civarında ürün sattık. Uzmanlar Platform olarak yurt içi sattığımız ürünlerin muadilleri de yurt dışından gelmekteydi. Artık firmalar bu ürünleri bizden alıyorlar yani ithal mallara ihtiyaç duymuyorlar. Bunu da bir nevi ihracat faaliyeti olarak adlandırmak gerek" şeklinde konuştu.

 

"Büyümek için sisteme ihtiyacınız var"

Türkiye'de platform alanında inanılmaz bir boşluk bulunmakta. Bu boşluk 10 yıl önce çok daha derindi. Makine yaptıracak firma bulamıyorduk. 10 yıl önce ufak bir imalathanede başlayan serüvenimiz çok büyük bir ivme kazanarak bizi buralara getirdi. Bu büyüme beraberinde mecburen vizyonumuzun genişlemesini ve bir üretim sistemi oturtmamızı getirdi. Zaten bu sistemi kuramazsanız bu hızlı büyümenin altında ezilir kalırsınız.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol