Bu haber kez okundu.

3. HAVALİMANI PROJESİNDE OLMAMIZ DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR

Aydıntaş Vinç İşletmeciliği A.Ş Genel Müdürü Ahmet Aydın, 3.Havalimanı projesinde görev almanın firma olarak doğru yolda olduklarına dair bir emare olduğunu vurguluyor.

Aydıntaş Vinç, 1980 yılında ilk faaliyetlerine başlıyor.1987 yılından sonra Aydıntaş Vinç İşleri AŞ. olarak mevcut faaliyetlerine devam ediyor. 3.havalimanı ve Aydıntaş Vinç İşleri’ni Aydıntaş Vinç İşletmeciliği A.Ş Genel Müdürü Ahmet Aydın ile konuştuk.

Aydıntaş Vinç İşletmeciliği’ni okuyucularımıza değerlendirir misiniz?

Gelişmenin, büyümenin itici gücü sanayiler ve inşaat sektörü olup, bilim ve mühendislik sürekli yenilikler üreterek bu gelişmeyi devamlı kılar. Bu gelişim sürecinde, piyasadaki talep ve üretimlerle doğru orantılı olarak, araç ve makine filomuzu büyüttük, yeniledik. 1990’ların ortalarında ağır nakliyattaki gelişimimiz devam etti ve 100 –120 ton taşıma kapasitesine ulaşmanın gururunu yaşadık. Yıl 2000 olduğunda ise, iyi bir lojistik organizasyon gerektiren liman işletmeciliğine Özaydıntaş Denizcilik Şirketi’ni kurarak adım attık ve o günden bugüne oldukça deneyim sahibi olduk. 2001 yılında, birçok sanayici gibi biz de yurtdışına açılarak gelişmekte olan bazı ülkelerin imarında rol aldık. 2007 yılında 700 ton kaldırma kapasiteli Amerikan yapımı Gantry System (Hidrolik Kaldırma ve Yürütme Sistemleri) envanterimize katılmış olup, 2010 yılında 2. takım Gantry Sistemleri ve yine 2014 yılında Strand Jack (Halatlı Kaldırma Sistemleri) makina parkımıza dahil olmuştur. Türkiye’de ve yurt dışında Enerji Santrallerinde, Rafinerilerde, Fabrika ve Ağır Sanayi Kuruluşlarında başarılı operasyonlara imza atmamızı sağlamıştır.

ÇOK SAYGIN PROJELERDE BÜYÜK FİRMALARLA ÇALIŞTIK

Hangi projelerde nasıl çalıştınız?

Baraj ve Otoyol İnşaatları, Enerji Santralleri (Doğalgaz, Termik, Rüzgar, HES), Çimento Fabrikaları, Kent İçi Atık Su Tesisleri, Asit ve Bor İşleme Tesisleri, Otomotiv Sanayi, Petrol Rafinerileri, Un – Yem – Gıda – Çelik - Haddehane Fabrikaları, Liman – Hava Limanı Terminalleri, Boru Hatları ve Kimya Sanayi gibi işletmelerin kurulum ve işletim aşamasında, ülkemizin çok saygın ve büyük firmaları ile çalıştık.

Irak’ta da bir şubeniz var değil mi?

2015 yılında şirketimiz Türkiye’deki 3 merkezinden sonra 4. şubesini Irak/Erbil’de faaliyete sokmuştur. Halen bu bölgede 26 kadar paletli, mobil, kamyon üstü vinçler, sepetli platformlar ve heavy lifting sistemleri ile  yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Ayrıca son olarak parkımıza bölünebilir 18 aks kendinden yürüyüşlü hidrolik modüler dorse katılmış olup nakliye kapasitemiz 800 tona çıkmıştır.

Personeliniz, şubeleriniz ve ekipmanlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Şirketimiz merkez Bursa olmak üzere Gebze, Bandırma ve Erbil şubelerimizle 300 kadar ekipman ve ortalama 400’ün üzerinde personelle hizmetine devam ediyor ve ekonomiye önemli katkılar sağlıyor.

Ülkemizin en önemli projelerinden 3.Havalimanı’nda da çalışıyorsunuz. Değerlendirir misiniz?

Havalimanı projesinin en önemli yapısı olan Hava Kontrol Kulesi’nin inşaatını yapan firma ile anlaştı. 85 metre yüksekliğinde olan kulenin 80Ton ağırlığında olan çelik imalatlarının montajını yaptık. Kulenin etrafında sanatsal bir yapı teşkil eden bu malzemelerin montajında Liebherr LR 1400 paletli vincimizi kullandık. Daha sonra bu firmaya 25-30 Adet vinç ve işmakinası ile hizmet verdik. Dünyanın gözü önünde olan bu projede yer almak bizim için doğal ve çok önemli bir reklam olmuştur. Böylesine prestijli bir projede yer almak ve firmamızın seçilmesi bizim için gurur vericidir. Aynı zamanda bizim doğru yolda ilerlediğimizin bir göstergesidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol