Bu haber kez okundu.

3.HAVALİMANI’NDA FARKIMIZI ORTAYA KOYDUK

Sistem Vinç AŞ. Satış-Pazarlama Müdür Yardımcısı Bayram Yıldırımer, şirket olarak 3.Havalimanı projesinde ark yarattıklarını ifade ediyor.

Sistem Vinç AŞ. Satış-Pazarlama Müdür Yardımcısı Bayram Yıldırımer ile 3.havalimanı projesinin zorluklarını, getirilerini ve daha fazlasını konuştuk.

TAŞIMADAN MONTAJA KADAR HER İŞİ YAPIYORUZ

Sistem Vinç olarak faaliyetlerinizden bahseder misiniz? Vinç ve platform, ekipman yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız; 30 yıllık tecrübesiyle ülkemizdeki ve dünyadaki birçok enerji santrali taahhüt firmalarına, inşaat firmalarına, gemi üretim sanayi firmalarına ağır yük taşıma ve  vinç hizmeti sunuyor. 2018 yılında birçok değerli firma ile büyük projelerde çalıştık. Bu kapsamda enerji sektöründe rüzgar enerjisi projelerinde, inşaat sektöründe bina, köprü yapımında, gemi sektöründe gabari dışı modül ve bileşenlerin taşımacılığında, kiriş taşıma ve montajı ve endüstriyel proje montajlarında yer aldık. Ekipman kapasitesini arttırmak adına 2018 in ilk aylarında hiyap vinç, çift çeker ve makaslı platform satın aldık. Bizim en büyük farkımız yükün taşınmasından montajına kadar ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bizimle çalışan müşterilerimiz her zaman aynı kişiyle muhatap olur ve kiminle sözleşme imzaladıysa, operasyonun iyi yöneltilmesi ve sürecin iyi işlemesi için o kişiyle kontak kurar.

Projeye nasıl bir parkurla katıldınız? Hangi firma ile iş yapıyorsunuz?

3. Havalimanı projesinde ekipmanlarımızdan70-700 ton kapasiteli vinçler,16-41 m dizel eklemli manlift ve akülü makaslar ve telehandler çalışma yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. Ekibimizde teknik personelimiz ile saha mühendislerimiz yer almakta. Projenin en başından beri henüz havalimanı temelleri atılmadan yer almaktayız. Bu kapsamda İGA ve bünyesinde çalışan firmalar ile çalıştık. Ağır boruların taşınması ve yerleştirilmesi, kiriş nakliye ve montajı gibi ağır yük taşımacılığı yaptık. Havaalanının büyük bir bölümünü oluşturan çelik konstrüksiyon çatısına ait ekipmanların taşınması, vinçle indirilmesi ve montajı tarafımızdan yapıldı ve yapılmaya devam etmektedir. İş sağlığı ve güvenliği için İSG uzmanımız direktörlüğünde gerekli her türlü önlem alınmaktadır. Ekipmanlarımızın periyodik bakımları düzenli olarak yapılmakta ve arıza durumunda yerinde veya kendi servisimizde müdahale edilerek en kısa sürede giderilmektedir.

ZORLU SAHA ŞARTLARI

Havalimanındaki koşullardan, çalışma alanındaki zorluklardan bahseder misiniz?

 Öncelikle yaptığımız iş güvenliği bakımından riskler içeren bir iş. Zorlu saha şartlarından dolayı iş kazası yaşanması en büyük korkumuz. Çok şükür ki bu zamana kadar böyle bir olay yaşanmadı. Güçlü ekibimiz ile yaşanılan zorlukları minimum seviyeye indirmeye çalışıyoruz. Ayrıcaçalışma alanlarının çok büyük olmasından kaynaklı sevk ve nakliyede zorluklar yaşandı.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR REFERANS

Dünyanın sayılı bir havalimanı olacak bu projede olmak nasıl bir duygu?

Sistem Vinç olarak böyle büyük bir projede yer almak çok gurur verici. Hava ulaşımı gibi gerekli ve önemli bir sektörün çalışmalarında yer almak da güzel bir duygu. Sonuçta yaptığınız iş uzun yıllar, insanlara hizmet veriyor bu sayede adımız da uzun süre anılmaya devam edecek. Ayrıca dünyada da sayılı havalimanlarından olması da dünya çapında ismimizin duyulmasını ve referans olarak göstermemize olanak sağlıyor. Öncelikle projede yer alan, büyük bir ciddiyetle çalışmakta olan ekip arkadaşlarımıza buradan teşekkür etmek isterim. Sistem Vinç AŞ olarak ülke ekonomisinin en büyük yapı taşlarının projelerinde bulunmaya, ihtiyaç duyulabilecek tüm ekipmanları parkımızda bulundurarak müşteri taleplerini hızlı ve ekonomik çözümlerle sunmaya devam ediyor olacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol