Bu haber kez okundu.

AYDINTAŞ VİNÇ ÖZEL MAKİNALARIYLA HER PROJEYE HAZIR

Aydıntaş Vinç Genel Müdürü Hamza Aydın  okuyucularımız için yaptığı özel açıklamalarda, Akkuyu'da yapımına başlanılan nükleer enerji santralinde verilecek her görevi başarıyla gerçekleştirecek bir potansiyele sahip olduklarını hatırlatarak görev beklediklerini belirtti.

5-6 Mart’ta  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği (NMD) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı'nda yerini alan Aydıntaş Vinç katılımcılardan ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı'na katılmaktan mutlu olduklarını dile getiren Hamza Aydın, " Makine parkımızda her geçen gün yeni ve farklı tonajdaki mobil, paletli, kamyon üstü vinçler ve modüler dorselerimiz ile yenilikçi ve sürekli yatırım hedeflerine kitlendik. Bu sebeple bu nükleer santral fuarına katılmamız gerekliydi" İfadelerini kullandı.

"Firmamızın hem ekipmanlarının hem de personelinin bütün iş güvenliği sertifikasyonları bağımsız bir denetçi tarafından yapılmakta. Bu da Aydıntaş Vinç’in bu anlamda ne kadar hassas olduğunun kanıtıdır" şeklinde konuşan Aydın, personellerini bu sertifikalarını aldıktan sonra projelere gönderdiklerini kaydetti.

 Firmalarının geçen sene yatırımını yapıp parkına kattığı mobil lastik tekerlekli 100mt ana boma  ve 126mt fly boma sahip makinalarıyla Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Projesi'nin hızlandırılmasında önemli bir rol oynayacağına işaret eden Aydıntaş, bu ürünlerin sadece kendilerinde olduğunu belirtti.

Güçlü ve yola elverişli 1.200 ton kaldırma kapasitesiyle Demag AC 1000-9, dünyanın en güçlü vincidir. Ek olarak, 50 metrelik ana bomu ile 12 tonluk bir dingil yükü sınırında hareket edebilir. Bu, her yere ve neredeyse tüm yollarda herhangi bir şantiyeye seyahat etmesini sağlar. Terex AC 1000-9 diğer mobil vinçlerden farklı olarak 100 metre hidrolik bomunu üzerinde taşıyabilmektedir. Hidrolik bomu ikiye bölünerek 50 metre + 50 metre taşınabilmektedir. Diğer en önemli özelliği de Enerji RES sektöründeki  projelerinde türbin montajlarında tek başına çözüme ulaştırır.Ayrıca rüzgar konfigürasyonu mevcuttur.

Dar alanlarda olağanüstü performansı olan, 600 tonluk, Demag CC 2800-1 NT , 10 metre yarıçapındaki 600 tonluk kaldırma kapasitesiyle sınıfındaki en güçlü performansçılardan biridir. Buna ek olarak, vinç tüm çalışma alanlarında üstün kaldırma kapasitelerine sahiptir, bu da onu çok yönlü bir ünite ve çok çeşitli projeler için tercih edilen bir makine haline getirmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol