Bu haber kez okundu.

FATİH VİNÇ,  ACARLAR MAKİNE’DEN 82 ADET HAULOTTE ALDI

Acarlar Makine, mayıs ayı içerisinde Fatih Vinç’e 82 adet Haulotte teslim etti. Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar ve Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın’ın hazır bulundukları teslimat töreninde ‘ülke ekonomisine olan güven’ ortak vurgu konusu oldu.

Acarlar Makina, mayıs ayı içerisinde İstanbul-Tuzla’da düzenlenen VIPP 2018 Fuarı’nda  Fatih Vinç'e 82 Adetlik Haulotte teslimatı gerçekleştirdi. Acarlar Makine’nin satış ve satış sonrası hizmetlerle fark yarattığını vurgulayan Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar, Fatih Vinç’le gerçekleştirilen bu işbirliğinin son derece memnun edici olduğunu ifade etti. Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın da Acarlar Makina ile işbirliğinin kendileri açısından bir avantaj olduğunu; özellikle de finansman açısından rahat bir soluk aldıklarını vurguladı.

SERKAN ACAR: ÜLKENİN DİNAMİZMİNE GÜVENİYORUZ

Türkiye’nin dünyanın sayılı ekonomileri arasında yer aldığını ifade eden Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar, “Ülkemizde dolar-euro kurunda dalgalanmalar olsa da Acarlar Makine olarak her zaman ülkenin dinamizmine güveniyoruz. Fatih Vinç yetkilisi Kenan Bey’le yaklaşık 82 makine 4 milyon euoruluk bir paket konusunda anlaştık. Dizel, akülü, telehandler’i kapsayan bir paket var. Ken Bey’ler de filosunu güçlendirdi. Türkiye’deki herhangi bir sektör yüzde 5 ile büyüyorsa bizim sektörümüzün yüzde 50 büyümesi gerekir. Ekonomik baskıları da göz önüne alırsak bunu yüzde 35’ler civarında görmek gerekir. 2018 içerisinde de yüzde 25-35 arası bir büyümenin olacağını öngörüyoruz. Satış sonrası servis hizmeti açısından da çok önemli bir ayrıcalığa sahibiz. Satış sonrası açısından yeni istihdam, yeni yer yatırımları yapıyoruz. Durduğumuz yerde kalırsak bu, bizi geriye götürür” dedi.

KENAN AYDIN: MEGA PROJELER BİZİ ALIM YAPMAYA İTİYOR

Makina alımlarını yaparken sektörden, sahadan gelen donelerin kendileri için belirleyici olduğunu ifade eden Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın şunları söyledi: “Sektör her yıl başka bir yöne doğru evriliyor. 2010’dan sonra akülü-dizel platformlara ihtiyaç olacak dedik ve akülüden dizele bir dönüş oldu. Yeni projelere göre alım yapıyoruz. Mega projeler bizi alım yapmaya itiyor. 25 civarı dizel 12 metre makaslı var, dizel 18 makaslar var, 20 dizel eklemli var, 18 var. Dizel makinalar öne çıkıyor. İşleyiş dizele dönüyor. Bundan sonra da dizele dönüş yaygınlaşacak. 82 makinamızı mega projelerde (Akkuyu, Kanal İstanbul, Çanakkale Köprüsü vs.) göreceksiniz. Finansman konusunda Acarlar konusunda profesyonel bir çözüm ürettik. Sektörün önemli sorunlarından biri finansman çözümleridir. Sektör hızlı büyüse de finans gücü olarak Euro-TL kaynaklı finans açısından aynı oradan büyüyemiyoruz.Euro-Dolar’daki dalgalanmaları sektör olarak dengemeleye çalışıyoruz. Sektör olarak genç bir sektörüz. Ağaç yaşken eğilir mantığıyla piyasa düzenini kendi içimizde harmoni etmeyi öğreneceğiz. Ülkemize güveniyoruz. Ülkemizin büyük ve güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu görüyoruz. Türkiyemiz artık kırılgan yapıda bir ekonomiye sahip değildir. Ülke ekonomimiz sürekli büyümeye aç, bu bağlamda da büyüyen bir ülke. Biz de sektör olarak büyümeye açız ve sürekli büyüyeceğiz diye düşünüyoruz. Bazı şeylerin oturması için 5 yıla ihtiyaç var. Bu ihtiyaç kendi sektörümüzden kaynaklanıyor. Sektördeki firmaların aynı ahenkle, aynı fiyat aralığı ile hizmet vermesi gerekiyor. Bunun gerçekleşebilmesi için de ortalama 5 yıla ihtiyaç var. Her markanın kendine göre özellikleri var. Türkiye şartlarında her makinanın önemli avantajları vaar. Çünkü Türkiye koşulları biraz extrem. Haulotte’u tercih etmemizin de sahadaki uygulamalarla direkt ilgisi var. 8. aya kadar teslimatın hepsi gerçekleşmiş olacak. Teslimat süresi de Acarlar’ı seçmemizdeki önemli etkenlerden biri oldu. Filomuz 1090 oldu. Kapasite kullanım oranımız yüzde 85 diyebiliriz. Çok önemli yatırımlar yaptık bundan sonra da yatırımlara devam edeceğiz. Altyapı anlamında makina sayısına en hazır firmayız. Makina almak, makina istihdam etmek gibi bir sıkıntımız yok.”

FATİH VİNÇ, HIZ KESMEDİ

Yatırımlarında hız kesmeyen Fatih Vinç, son yatırımında tercihini Acarlar Makine'den yana kullandı ve 82 adetlik Haulotte siparişi verdi. Ağırlıklı olarak dizel makaslı ve bomlu platformlardan oluşan siparişlerin 3-4 aylık süre içerisinde tamamen teslim edilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol