Bu haber kez okundu.

GÜRBÜZ: ENERJİ SANTRALLERİNDE AKTİF ROL ALMAK İÇİN BU FUARA KATILDIK

Sarılar Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Erkan Gürbüz, “Türkiye’nin en büyük vinç firması olarak, ülkemizde kurulacak olan bu santrallerde aktif olarak rol alabilmek adına bu fuara katılma kararı aldık” diyor.

Sarılar Uluslararası Nakliyat Genel Müdürü Erkan Gürbüz, 5. Nükleer Santraller Zirvesi’nin ülkemiz ve sektör adına son derece önemli olduğunu ifade etti.

 5. Nükleer Santraller Zirvesi’nde Sarılar Uluslararası Nakliyat olarak yer aldınız, bu zirvede yer  almanızın nedenleri nelerdir?

Dünya tarihinde eski ancak Türkiye ve Ortadoğu tarihinde yeni yeni yerini alan Nükleer Santralin yapımında yer almak, hem sektör aktörlerini yüz yüze tanımak, hem sistem hakkında yeterli bilgileri yerinde alabileceğimiz ve aynı zamanda da Türkiye’nin en büyük vinç firması olarak, ülkemizde kurulacak olan bu santrallerde aktif olarak rol alabilmek adına bu fuara katılma kararı aldık.

Millî enerji ile ilgili devletin  oluşturduğu konspet hakkında neler söylemek istersiniz?

Enerjinin millileşmesi, dışa bağımlılıktan kurtulması tabii ki ülkemiz menfaatlerinedir. Sınırlı miktarda olan yer altı zenginliklerinin enerji sektöründe harcanmasından ise, devletimizin son derece yerinde bir karar ile Barışçıl Nükleer enerjiye önem vermesi, bu konuda yatırım adımları atması, teşvik vermesi diğer sektör temsilcilerini olduğu kadar bizleri de hem memnun etmiştir, hem de gururlandırmıştır. Enerjideki dışa bağımlılığın biterek, dışarıya enerji satan ülke konumuna da kısa zamanda ulaşacağımıza inancımız tamdır. Ve bu konuda atılacak tüm adımları kalbi olarak desteklemeye devam edeceğiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol