Bu haber kez okundu.

METALE HAYAT VEREN FİRMA

Plazma kesim, oksijen kesim, lazer kesim, makas kesim ve abkant büküm hizmetleri ile sektörün birçok ihtiyacını karşılayan ve alanında lider firma özelliğini taşıyan Telefoncular Metal, son dönem yoğunlaştığı ve hizmet verdiği enerji sektöründe de kısa sürede adından bahsettirmesini bildi. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı'na katılan firmayı ve son dönem faaliyetlerini  firmanın Telefoncular Metal İş Geliştirme Müdürü Celal Şekerci'yle konuştuk.

Açıklamalarında enerji sektörüne olan ilgilerinden bahseden Telefoncular Metal İş Geliştirme Müdürü Celal Şekerci  şunları dile getirdi: "Mottomuzda da belirttiğimiz gibi metale hayat veriyoruz ve de buna başarılı bir şekilde devam etmek istiyoruz. Telefoncular Metal bölgesinde lider olan ve sektöründe de liderliğe oynayan bir firmadır. Özellikle son dönem nükleer enerji projeleriyle beraber oluşan yeni pazarlar, lider bir firma özelliği taşıyan Telefoncular Metalin de ilgisini çekmekte doğal olarak. Akkuyu Nükleer Enerji santrali yaklaşık 80 yıl devrede olacak. Biz de bu uzun süreç boyunca işleyecek olan  projeye ne gibi katma değerler sunacağımızı katıldığımız Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı sayesinde dillendirme imkânı yakaladık.  Bu imkânı da gayet verimli bir şekilde kullandık. Çok olumlu görüşmeler de bulunduk. Yeni bağlantılar kurduk. Şimdi sırada bu bağlantıları hayata geçirip sürekli kılmak gibi süreçler bulunmakta. "

Telefoncular Metal'in nihai bir ürün çıkartmadığını, tamamen partner mantığıyla ilerleyen bir çözüm ortağı firması olduğunu kaydeden Şekerci, "Bize gelen projeler tamamen bize ait olan datalarda saklanır ve gizli kalır. Biz de bu datalara göre ürünü imal eder ve firmalara göndeririz. Bu sebeple 42 yıldır kesintisiz büyüyüp çok büyük bir güven kazandık.  Vinç ve treyler imalat sektörlerine çok uzun süre hizmet verdik. Makine parkımız gerçekten de çok büyük. Şu an aktif makine sayımız 42 ve 100’ün üzerinde personele sahibiz. Uzman kadromuza çok güveniyoruz. Zira çözüm dediğim şey sadece makinayla sınırlı kalmıyor. Bu makinaları kullanacak operatörlerin de işinin ehli olmak zorunda. Bizim tezgahımızdaki çalışan ustanın ortalama çalışma süresi 18 yılı bulmakta. 28 yıldır hizmet veren CNC operatörlerimiz de bulunmakta. Yani biz uzman personellerle çalışıp kaliteli ürünler çıkarırız. Bu yüzden de firmamız vinç ve treyler firmaların çözüm ortağı oldu. Biz her zaman şunu söyledik; kalite kontrol edilmez, kalite üretilir" dedi.

" Sıfır Hata Ürünler"

Makine parkımıza son kattığımız ekipmanlarla artık sıfır hata ürünler imal etmekteyiz.  Fabrika sahamıza giren her sac en önce kalite kontrolden geçer. Bu süreçten sonra bizim stoklarımız arasına girer. Bu kalite kontrol işlemi üretim sürecinin başlamasından bitişine, her aşamasında mutlaka gerçekleştirilir. Bu kalite kontrolden geçilmediği an işlem hemen durdurulur ve başa alınır. Ta ki kalite kontrol süreçlerinden başarıyla geçene kadar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol