Bu haber kez okundu.

MOTORLARIN SAĞLIK ADRESİ; TURAN BOBİNAJ

İş makinalarının motorlarını ihtisas alanı olarak belirleyen Turan Bobinaj, verdiği başarılı hizmetlerle, daha sonra firmalara çok pahalıya mal olacak süreçlerin önüne geçiyor. Turan Bobinaj Genel Müdürü Seçkin Fındık, firması hakkında okuyucularımızı bilgilendirdi.

1993 yılında sektöre adımı attıklarını belirten Seçkin Fındık, "Aslında babam Turan Seçkin bu işe 1971 yılında Ankara'da başladı. O dönem otomotiv sektöründe marş ve şarj dinamolarının yedek parçalarının üretimi ve tamirini yaptı. 1993 yılında Ümraniye Küçük Sanayi Sitesi'nde yeni iş yerimizi kurduk. 2004 yılında firmamızın yönetimini babamdan kendim devraldım. Bu tarihten itibaren de ürün yelpazemizi genişlettik. Leopar tanklarının hava sirkülasyon motorlarının üretimi, özel doğru akım motorların ve makaslı, eklemli platform motorların tamiratı ve revizyonu gibi hizmetler vermeye başladık. İhtisas alanımız motor diyebilirim" şeklinde konuştu.

Firma olarak kalite ve güvene çok önem verdiklerinin altını çizen Seçkin Fındık, "Parçalarımız ve işçiliğimiz son derece kaliteli. Bir motor 1,5 -2 yıl sağlıklı bir şekilde çalışıyorsa bizim yaptığımız işlemlerle bu süre 5yıla kadar çıkıyor. Önümüze gelen bir motora her zaman milli servet gözüyle bakmaktayız" dedi.

Firmaların ürünlerinin motorlarına çok iyi bakmak zorunda olduklarını kaydeden Seçkin Fındık konu hakkında şunları dile getirdi: "Periyodik bakımlarının çok iyi yapılması gerekiyor. Bu süreci de biz çok detaylı yapmaktayız. Motorların bozulmasının nedenlerini genellikle zamanında kömür, rulman değişimlerinin yapılmaması, zamanında temizlenmemesi, pompa kontrollerinin yapılmaması geliyor. Platform sektörü makinaları dolayısıyla da bu makinaların parçaları çok pahalı. Firmalar bu rakamları ödemek için çok zorlanıyor. Makinaların periyodik kontrollerinin yapılması ilerde ortaya çıkabilecek olası arızaların olmasını engellemekte. Bu anlamıyla firmalar periyodik bakım süreçlerine ayıracakları ödeneklerle, daha sonra büyük arızaların giderilmesi için harcayacağı yüksek meblağlardan kurtulabilir. Yine motor arızaları özellikle platform kullanıcısı için çok tehlikeli sonuçlar meydana getirebilir." 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol