Bu haber kez okundu.

NÜKLEER SANAYİ TÜRK FİRMALARINI ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE ÇIKARACAK

INPPS Expo Genel Müdürü Koray Tuncer: Nükleer Sanayi Türk firmalarını Şampiyonlar Ligi’ne çıkaracak!

İstanbul'da düzenledikleri 2. Nükleer Santraller Fuarı ve 6. Nükleer Santraller Zirvesi ile adından bahsettiren INPPS Expo'yu ve nükleer enerjiyi INPPS Expo Genel Müdürü Koray Tuncer'le konuştuk.

INPPS Expo'nun sadece yüksek katma değerli sektörlerde yabancı yatırımcılar, onların tedarikçileri ve Türk üreticileri bir araya getiren butik platformlar kurduğuna işaret eden Tuncer,  "Odaklandığımız konular; askeri radar, sınır güvenliği, nükleer sanayi ve temiz kömür teknolojileridir. Nükleer sanayi konusunda Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük platformu olan Nükleer Santraller Fuarı ve Zirvesi, uzun zamandır INPPS Expo tarafından organize ediliyor. Teknolojik yeterlilik konusunda savunma sanayinin üstünde olan nükleer sanayi birçok Türk firmasına ileri teknoloji bürokrasisi ile nasıl çalışacaklarını öğretecek. Nükleer sanayiye iş yapan bir firmamız dünyadaki başka sektörlerde girdiği herhangi bir ihalede en az 3 gömlek üstün olacak. Nükleer sanayi Türk firmalarını Şampiyonlar Ligi’ne çıkaracak, bu üst lige çıkan firmalarımız da ülkemize sürdürülebilir katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Nükleer enerji santrallerinin 60-70 yıl boyunca hizmet verdiğini ve ülke ekonomilerine ciddi ve sürdürülebilir katkı sağlamakta olduğunu kaydeden Tuncer, "Nükleer enerji santralinde kullanılacak tüm parçaların ‘ağır taşıma, proje taşımacılığı, platform –vinç (kiralama –imalat)  vb. tedarikçi sektörler' için ciddi ve niş bir iş potansiyeli sağlayacağını söylemek mümkündür. Santral inşaatı sırasında özellikle ağır taşıma, proje taşımacılığı, platform –vinç (kiralama –imalat)  gibi tedarikçi sektörlere kaliteli bir iş fırsatı sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

"Sektöre Vizyon Katacak"

Her yıl Mart ayı başında düzenlediğimiz nükleer sanayi etkinliğimiz ağır taşıma, proje taşımacılığı, platform vinç(kiralama –imalat)  gibi tedarikçi sektörlere; proje yatırımcıları, proje satın alma sürecini yürüten karar vericiler ve bu firmalara ait üretim yapan şirketler ile tanışma fırsatı sunuyor.  Sadece Türkiye’de yapılması gündemde olan 3 adet nükleer enerji santrali değil Ortadoğu ve Afrika’da uzun dönemde yapılacak nükleer enerji santral projeleri ağır taşıma, proje taşımacılığı, platform vinç(kiralama –imalat)  vb. tedarikçi sektörlere vizyon katarak, ciddi ve sürdürülebilir iş fırsatları sunacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol