Bu haber kez okundu.

ÖZKAN: PROJELERİN LOJİSTİK KISMINI ANAHTAR TESLİM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Mağdenli Nakliyat ve Ticaret AŞ. Teklif ve İş Geliştirme Müdürü Hakan Özkan, enerji projelerinin lojistik kısmını anahtar teslim gerçekleştirdiklerini ve kaliteleriyle fark yarattıklarını vurguluyor.

Mağdenli Nakliyat ve Ticaret AŞ., ülkemizin gözbebeği firmalarından olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2003 yılına kadar Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Mağdenli, 1966 yılında bir Limited Şirketi’nin kurucu ortağı olarak hizmet sektöründe çalışmaya başlamıştır. 1969 yılında “Nakliye, Sigorta ve Gümrükleme” alanlarında kendi iş yerini kurarak ulaştırma ve hizmet sektörüne girmiş, 1977 yılında ilk iştiraki olan “Ekspres” kurularak ulaştırma ve hizmet sektöründeki çalışmaları genişletmiştir. 1982 yılında Mağdenli Nakliyat ve Ticaret AŞ. 5.000.000 TL sermaye ile kurulmuş ve yurt içinde yeni çalışma yerleri açmaya başlamıştır. 1984 yılından itibaren Ankara Ticaret Odası’ nın “Yıllık Ödül Törenlerinde” “Nakliye Dalında Hizmet Arz Ederek Döviz Getiren Firmalar” sıralamasında “Birinci” veya “İkinci” olarak plaket almıştır. 1982 yılında FIATA International Federation of Freight Forwarders Associations’a,  2002 yılında SC&RA Specialized Carriers and Rigging Association’a üye olmuştur ve bu üyelikler halen devam etmektedir. 1997 yılında TSE-ISO-EN 9000 Kalite Sistem Belgesi’ni alan ilk nakliye kuruluşu olmuştur. Mağdenli, aynı zamanda TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi Belgelerine de sahiptir. Firmanın çalışma alanları, uluslararası ve yurtiçi denizyolu, karayolu, demiryolu ve havayolu taşımaları, yatırım projelerinin taşıma, elleçleme ve gümrükleme hizmetleri, transit eşyaları taşıma, elleçleme ve gümrükleme hizmetleri, ağır yüklerin taşıma, elleçleme ve kaydırma hizmetleri, fuar eşyalarının taşıma, elleçleme ve gümrükleme hizmetleri, demiryolu ile transit taşımaların tekrar sevk hizmetleri, elleçleme, yükleme – boşaltma ve depolama hizmetleri, denizyolu, karayolu, demiryolu ve havayolu acentelik hizmetleri, mühendislik ve danışmanlık hizmetleridir. Sorularımızı Mağdenli Nakliyat ve Ticaret AŞ. Teklif ve İş Geliştirme Müdürü Hakan Özkan yanıtladı.

5. Nükleer Santraller Zirvesi’nde Mağdenli Nakliyat ve Ticaret AŞ. olarak bu zirvede yer aldınız. Zirvede yer almanızın nedenleri nelerdir?

Mağdenli Nakliyat ve Ticaret AŞ. olarak bu fuara katılma nedenimiz, Türkiye’de kurulması ve işletilmesi planlanan Akkuyu, Sinop ve İğneada Nükleer Santralleri’ne gelecek proje ekipmanlarının her türlü lojistiği (liman hizmeti, ithalat gümrükleme hizmeti, yol mühendisliği, taşımacılığı ve elleçleme) içinde yer almak ve şirket içi organizasyonumuzda bu projelerin lojistiklerinin anahtar teslim yapılmasına imkan verecek şekilde geliştirmektir.

PASTADAN PAY ALMAK

Nükleer alanında yerli üreticilerin gelişmesi için fırsatlar sunumu, sizlere ve sektöre olan kazanımlarından bahseder misiniz? 

Biz, Mağdenli Nakliyat ve Ticaret AŞ. olarak nükleer alanında üretici bir firma değiliz ancak üretici firmaların proje için sundukları ekipmanların yukarıda bahsedildiği şekilde lojistiğini yapmak ve bu pastadan bir pay almak, bu sektörde bizim için bir kazanımdır.

Milli enerji hakkında devletin oluşturduğu konsept hakkında neler söylemek istersiniz?

Nükleer enerji diğer kaynaklara alternatif olarak kullanılması dolayısıyla doğal kaynakların uzun sürede korunacak olması ile nedeniyle gerekli bir enerji kaynağıdır.  Milli enerji kurulumu,  enerjide dışa bağımlılığın azaltacak ve her yıl artan enerji ihtiyacını karşılayacak aynı zamanda da istihdam yaratacak olma konusunda oldukça olumludur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol