Bu haber kez okundu.

PRESTİJLİ PROJELERİN ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ, BEMTAŞ’I TERCİH ETMEMİZDE BİRDEN FAZLA ETKEN VAR!

Prestijli projelerin çözüm ortağı olduklarını ifade eden Ular Kule İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Şahin, inşaata dair her şeyi partner mantığı ile yerine getirdiklerini ve yatırımlarla büyümelerini katlayacaklarının altını çiziyor. İşlerine aşkla bağlı olduklarını söyleyen Şahin, yerli üründen yana olduklarını ve kendileri gibi işine aşık olan BEMTAŞ’ı tercih ettiklerini de özellikle vurguluyor.

Ular Kule İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi 200 bin TL sermaye ile Ulaş Şahin ve Arvin Andiç tarafından kuruldu. Ular Kule İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi’nin iş konusunu; Her türlü inşaat taahhüt işleri; konut, işyeri, ticarethaneinşaatlarını yapmak, satmak, kendi hesabına arazi ve arsalar almak bunlar üzerinde veya başkalarına ait arsa ve araziler üzerinde kat karşılığı binalar yapma olarak da özetleyebiliriz. Konuyla ilgili olarak Ular Kule İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Şahin şu bilgileri verdi: “Ular Kule İnşaat olarak prestijli projelerin çözüm ortağı oluyoruz. Bu projelerde erken teslimat proje sahipleri açısından en önemli kriter. Biz de bu daha geriye gelsin diye kulevinç kiralaması yapıyoruz. Aynı zamanda bu projelerde ihtiyaç anında, iskan aşamasına gelmeden projelerin bazı bölümlerinde uygulama da yapabiliyoruz. Çünkü yönetim kurulumuzda, ortaklarımız içerinde inşaat mühendisi, iç mimar, mimar gibi görevde bulunan kendi ekibimizde, bünyemizde olan ortaklarımızın durumu ve mevcut pozisyonu. Böyle bir avantajımız olunca da uygulama tecrübemiz oluyor kamu’da ve özel sektörde. Biz de bunu hayata geçirmek istiyoruz. Ular Kule İnşaat bu amaçla kurulmuş. Yani sadece tek başına kulevinçleri olan, bunu da müteahhitlere kiraya veren bir firma olarak düşünmek yanlış olur. Şu anki misyonumuz yüksek yapılarda çözüm ortağı olmak müteahhit firmalara, gerktiği yerde kendimiz de uygulama ve imalat yapabilecek kapasitedeyiz.

BEMTAŞ’I TERCİH ETMEMİZİN NEDENİ: KALİTELİ, YAYGIN SERVİS AĞI VE FİYAT ODAKLI OLMASI

Bemtaş marka kulevinçleri satın aldık. Bunlar yerli üretim. Bemtaş Vinç’i tercih etmemizdeki sebebin en önemli öğesi ‘yerli üretim’ idi. Kriterlerin ve standartların da mutlaka sağlanması gerekiyordu. Eğer kriter ve standartlar sağlanmazsaydı başka bir markayı da tercih edebilirdik. Bemtaş’ı tercih etmeden önce bu bilinçle çok ciddi bir Ar-Ge ve fizibilite çerçevesinde saha araştırması yaptık. Bu araştırma çerçevesinde mekatronik mühendisi yetkilimiz, makine mühendisi arkadaşımız geldi. Yerli üretim ve Türkiye’deki distribütörlğüğü olan diğer firmaların ürünlerine baktık. Kulevinç, hergün alabilecğeiniz bir ürün değildir. İlk yatırım maliyeti yüksektir. Bununla beraber uzun yıllar her ne kadar başta üretici firmadan satın alsanız da sorumluluk sizde olur.  Bir de bunun insani boyutu var tabi. Yani o kulevinçin tepesinde bir operatör var, bir kaza durumunda bunun vicdani bir de boyutu var. Böyle bir durumda ince eleyip sık dokumak gerekti. Ben, üretici firmaları gezdim. Bemtaş’ta imalat aşamasında kullanılan malzemenin standartı sağlaması, imalatın kaliteli olması gibi nedenler Bemtaş’ı tercih etmemizdeki nedenlerdir. Servis ağının yaygın olması, aradığımızda hızlı geri dönüş ve cevabın olması ve fiyat odaklı bir yaklaşımın da olması Bemtaş’ı tercih etmemizdeki nedenler arasında gelmektedir. Bemtaş’ta yeniliklerin olması da bizler için son derece önemli bir avantaj oluşturdu. Kabinden, içindeki ekranına, otomatik aksamlara kadar Bemtaş’tan son derece memnunuz. Mayıs vehaziran ayı gibi bir projemiz daha var. Yine Bemtaş’tan fiyat istedik. Bemtaş yetkilisi Fatih Bey, sağıolsunlar bizlere son derece olumlu yaklaştı. Ben, Bemtaş’tan ve Fatih Beylerden son derece memnunum. Ortaklarım da memnun.

NÖBETÇİ VİNÇÇİ GİBİ ÇALIŞARAK BENİ ŞAŞIRTTI

Bemtaş, satış sonrası desteğini devam ettirdi. Aradığımız zaman ulaşabildik. Anında bizlere cevap verdiler. Satış sonrası destek bizim işlerimizde belirleyicidir ve son derece önemlidir. En ufak bir sıkıntıda, aklımızdaki en ufak bir konuda çok geç bir saat bile olsa ekip gönderiyorlar, konuyu çözüyorlar. Ben şaşırdım... Gece geç saatlerde bile kulenin tepesine çıkan ve sorunu çözün bir arkadaşı göndermeleri beni sond erece şaşırttı. Bemtaş, ‘Nöbetçi Vinççi’ gibi çalışarak beni şaşırttı...”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol