Bu haber kez okundu.

TEIM WESER TÜRKİYE PAZARINA GİRMEK İSTİYOR

TAIM WESER  Türkiye Pazarına Girmek İstiyor

Merkezi Zaragoza'da (İspanya)bulunan, 64.000 m2'lik tesislerin yüksek nitelikli ekibiyle kaliteli üretime imza atan  TAIM WESER, Türkiye'de önemli yatırımlara imza atmak istiyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği (NMD) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından 5-6 Mart’ta  gerçekleştirilen Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı'nda yerini alan TAIM WESER yerli piyasayı da yakında tanıma fırsatı elde etti. TAIM WESER Genel Müdürü Javier Gascon Alegre konu hakkında görüşlerini belirtti.

Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı'na bir network yakalamak amacıyla katıldıklarını belirten TAIM WESER Genel Müdürü Javier Gascon Alegre , "firmamızı bu zirvede daha net ve detaylı bir şekilde tanıtmak fırsatını yakaladık ve bunu da çok iyi bir şekilde değerlendirdik" şeklinde konuştu.

Açıklamalarında ürünlerinin kalitesine ve yer aldıkları büyük projelere değinen Alegre  şunları dile getirdi:  "Ürünlerimizin en büyük ayrıcalığını vinçlerimizin kapasiteleri oluşturmakta. Bu kapasiteler rakip ürünlere göre oldukça yüksek.  Kazakistan’da şu an devam eden ve Akkuyu Nükleer Enerji projesi kadar büyük olan doğal gaz enerji projesinde yüksek kapasiteli makinalarımız yoğun bir şekilde çalışmakta. Bu makinalarımızdan biri 3500ton kaldırma kapasitesine sahip.  Proje esnasında makinalarımıza teknik destek, bakım, onarım gibi süreçlerde kesintisiz hizmet sunmaktayız."

Firmalarında şu an 5bin çalışan sayısı olduğunun bilgisini veren Alegre  "Dünyanın bir çok yerinde vinçlerimiz çalışmakta. 65 ülkede ofisimiz bulunmakta. Türkiye’ye yatırım yapma konusunda çok istekliyiz. Umarım kısa bir süre içerisinde bunu da gerçekleştireceğiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol