Bu haber kez okundu.

TEZ-ANTİTEZ-‘SENTEZ’ DİYORUZ VE KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYORUZ

Doktora ve master tezleri gibi bilimsel araştırmalarda ‘tez-anitez-sentez’ vardır. Hidro Sentez de bilimsel çalışmalar ve Ar-Ge yapısı ile müşterilerinin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Hidro Sentez Genel Müdürü Sabit Küçük, müşterilerinin özel ihtiyaçlarını da karşıladıklarını ifade ederek ‘Kaliteden ödün vermeden’ çalıştıklarını söylüyor.

Hidro Sentez, 20 yıllık bir firma. Firma, kaliteden ödün vermeyen üretimleri ile göz dolduruyor. Firmadaki gelişmeleri Hidro Sentez Genel Müdürü Sabit Küçük ile konuştuk.

Firmanızı tanıtır mısınız?

1997 yılından beri varız. Yaklaşık 20 yıldır vinç sektöründen faaliyet gösteriyoruz. Vincin yanında da sepetli platform da yaptık. Bu 20 yıl içerisinde ağaç sökme, fidan sökme imalatı da yaptık.

Çift kırmalı makineler de yapıyorsunuz değil mi?

Son dönemlerde çift kırmalı makina talepleri artınca ona yöneldik. 30-35 ton, 40 ton, 80 ton makinalar da yaptık.

Tonaj bilgileri verir misiniz?

Şu anda çift kırmalı makina olarak 35 ton, 48 ton var. İstanbul, Güney Doğu ve İç Anadolu’ya verdik.

2017 YILI BEREKETLİ GEÇTİ

2017’yi nasıl geçirdiniz? Değerlendirir misiniz?

2017 bizim için güzel geçti. 2017’nin ilkyarıyılı ağır gitti. Ama ikinci yarıyılı daha hızlı gitti. Piyasalar, komşu ülkeler burada etkili oldu. Ağır giden dönemde stok yaptık ve bunu ikinci yarıda erittik. Şimdi hazır stokumuzu 20 sayısını 40’a çıkaracağız.

2018, 2017’DEN DAHA İYİ GEÇECEK

2018, öngörülerinizi alabilir miyim?

2018’in 2017’den daha iyi olacağını öngörüyorum. Baze sektörlerde yatırımlar var. İlk 1 ayda yaklaşık 20’ye yakın firma ile görüştük ve yatırımlarımız oldu. 2018 yılından umutluyuz.

‘ÖNCE KALİTE’

Kalite ve çalışma disiplininiz hakkında bilgi verir misiniz?

20 yıldan bu yana hizmet veriyoruz. Önce kalite dedik. Sloganımız bu. 97’de de sektöre bu sloganla başladık. O kalitenin 2018’e kadar devam ettiğini görüyoruz. İkinci ellerimizin kullanılıyor olması da bunu gösteriyor. Gelişen teknolojiyi takip ediyoruz, saclarımızda CCAAB-CTREX 700 Plux sac kullanıyoruz. Hafif ve yüksek mukavemetli. Hidrolik ürünlerde de İtakyan menşeili ürünler kullanıyoruz. Markadan ödün vermiyoruz. Makinanın güvenliği için moment kontrol sistemini tercih ediyoruz. Müşterilerin talep ettiği özel istekleri de yapıyoruz.

Marka bilinirliğiniz hakkındaki düşüncelerinizi aktarır mısınız?

Marka bilinirliğimizi oluşturduğumuzu da düşünüyorum. 2014’te bir düşüşümüz oldu. 2016’da Beydemir’le gücümüzü daha da güçlendirdik. Şu anda büyük tonajlarda da aynı kalitemiz var. Önümüzdeki dönemlerde 100 tonluk ürünümüz çıkacak.

HEDEFİMİZ İLK 2 İÇERİSİNDE YER ALMAK

Beydemir ve Hidro Sentez çok önemli bir işbirliği gerçekleştirdi. Konuyu anlatır mısınız okuyucularımıza?

Mustafa Yapıcı: Beydemir Limited Şirketi Kurucularından

Beydemirler olarak vinç imalatı ile ilgili vinç imalatı ile hiçbir ilgimiz yoktu ama Sabit Bey Hidrosentez olarak 14 yıllık bizim kiracımız. Biz, inşaat demiri, kireç, çimento, tel ticaretini yaparız. Sabir Bey’in imalat gücünü bildiğimizden Sabit Bey’le böyle bir olaya başkoyduk. 2016 yılından bu yana Beydemir güvencesi ve Hirdo Sentez kalitesiyle işimizin başındayız. Yaklaış 35’e yakın vinç çıkardık. Önümüzde 100 tonluk bir proje var. İnşallah bunu da başarıyla gerçekleştireceğiz. Piyasada her kurum imalatı her kurum da ticareti yapamaz. Biz bu iki firmayı aynı potada eriterek çok önemli bir iş ortaklığı yaptık. Neden ilk ikiye, neden ilk 1’e Hidro Sentez’i sokmayalım ki...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol