Bu haber kez okundu.

YAPILAMAYANI YAPMAK, SÖYLENEMEYENİ SÖYLEMEK, BAŞARILAMAYANI BAŞARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Okta Lift Yetkilisi Mühendis Mahmut Çimen, ürünlerinde kaliteden taviz vermediklerini ve müşterilerine ‘çözüm ortağı’ olarak hizmet ettiklerini söylüyor.

Sekizli Vinç Grup Firmalarından Okta Lift Yetkilisi Mühendis Mahmut Çimen, “Firmamız, Sekizli Makine ve Vinç San. Tic. A.Ş. bünyesinde 2014 yılı itibarıyla gerçekleştirilen Ar&Ge ve devlet destekli projeler sonucu ortaya çıkan başarılı  işlerin ülkemize katma değeri yüksek ürünler olarak kazandırılmasını sağlamak amacıyla 2016 yılında Konya'da kurulmuştur. Yapılamayanı yapmak, söylenemeyeni söylemek, başarılamayanı başarmak için azim ve kararlılıkla çalışmaktadır. Forklift’in proje ve üretim planlamasından tutun, parçalarının talaşlı ve kaynaklı imalatı, montaj ve yazılım dahil tamamı kendi bünyemizde yerli imkanlarla yapılmaktadır. Ayrıca kendi yazılım departmanımızla dışa bağımlılığı tamamen ortadan kaldırarak, milli yazılımlar geliştirmekteyiz. Amacımız bu ülkenin olanın bu ülkede kalmasıdır” diyor. Firma, yaklaşık 1.5 yıldır elektrikli yürüyüş sistemleri üzerine çalışma yapıyor. Win Eurusia Fuarı’nda satışa yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Çimen, fuardan memnun olduklarını ve yeni teknoloji ile müşterilerinden tanm not aldıklarını belirtiyor.

5 YIL İÇİNDE YÜZDE YÜZ YERLİ YAPACAĞIZ

Elektrikli, akülü, sıfır emisyon, 2 ton özellikleri olan ürün şu an itibarıyla yüzde 88 yerli üretim. 5 yıl içerrisinde yüzde yüz yerli yapacaklarını ifade eden Çimen,  “Tekerlekleri yüzde yüz yerli, Konya’da yapıldı, kabin profili, polyesterler, asansörler, hidrolik ekipmanlar Konya’da yapıldı. Elektrik motoru ve spey sürücüleri yurt dışında aldık. Bunlarla ilgili çalışmalar Türkiye’de yapılıyor. Amacımız 5 yıl içerisinde yüzde yüz yerli imalat yapabilmek. Demir çelik sektörüleri, kaplama malzemeleri, inşaat malzemeleri, panel üretimi yapanlar, boru üretimi yapan sektörleri ve firmaları hedefliyoruz. Yılda 6-7 bin elektrikli forklift satmayı amaçlıyoruz. Sektörün yüzde 5’ini oluşturuyoruz. Sipariş üzerine çalışmalar gerçekleştiriyoruz” diyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol