Bu haber kez okundu.

YİĞİT AKÜ OLARAK TÜRKİYE’NİN EMRİNDEYİZ!

Yiğit Akü Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Avcı, yüzde yüz yerli ve milli olan tek Türk firması olduklarını ve Türkiye’nin emrinde çok önemli, savunma sanayine can suyu katacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtiyor.

“Yiğt Akü, şu anda Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip olan ve en fazla endüstriyel ürün çeşitliliğine sahip olan yüzde yüz yerli ve milli tek firmasıdır” diyen Yiğit Akü Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Avcı., Yiğit Akü’nün 3 vardiya, 365 gün esasına göre çalışan, 650’yi aşkın personele sahip olan, akü sektöründe Ar-Ge merkezi olan, lisanslı geri dönüşüm tesisi olan, yurt dışında akü fabrikaları olan ve bazı yurt dışındaki akü fabrikalarına da know-how yani fabrikların işletilmesi için teknik destek veren Türkiye’nin yegane kuruluşu olduğunu söylüyor. Avcı, Yaklaşlık 45 yıl evvel imalata başlamış bir firma, Türkiye’de otomotiv sektöründe pekçok otomotiv firması ile çalışıyoruz. 93 ülkeye ihracat yapıyoruz. Ülkemizin de ihrcat açısınan baktığınız zaman da en büyük bin ihracatçı arasında yerimizi alıyoruz. İlk 500 firma içerisindeyiz. Bizim her yıl yeni yeni ürünlere ihtiyacımız var. Çünkü bizim için bu durum bir sorumluluk. Çünkü, tek yerli-milli firma biz kaldığımız için, şu anda devletimizin de desteğiyle ithal gelen akülerin kendi fabrikamızda üretilmesini sağlamak gibi bir misyonumuz var. Bu sebeple her yıl 2 ya da 3 adet mutlaka Türkiye’de ithal gelen ve pazarı olan ürün guruplarını ülkemizde üretmek gibi bir misyonumuz var. Her yıl 2-3 en az yeni ürün gamımıza katıyoruz. Bu sene bizim ürün gamımızda kaldırma platformaları için 6 wolt 225 amper, 8 wolt 175 amper bir akü grubumuz var ki bu pazarda çok tutuldu. İthallerden yüzde 30 daha ekonomiğiz. Özellikle platform firmaları bu akülerimize talepte bulundular. Ürün kalitemizle, fiyatlarımızla bu pazarın yüzde 80’ine yakında sahip olacağımıza inanıyorum. Kaldırma platformalarındaki akülerin çok dayanıklı olması lazım. Akülerin burada bakımı da doğru düzgün yapılmıyor. Bu bilgileri biz bildiğimiz için içinde kalın kurşun alaşım kullanarak biraz daha tolere etmeyi amaçlıyoruz. Bunun için de ürünlerimiz rağbet görüyor. Pltform sektörünün bütün firmaları ile çalışıyoruz” diyor.

ZEYTİN DALI’NDAN FIRAT KALKANI’NA KADAR HER YERDEYİZ!

Yiğit Akü’nün satış sonrası hizmetlere çok büyük önem verdiğini ifade eden Avcı şöyle konuluyor: “Ana fabrikamız Ankara’da. Ama Türkiye’nin tüm her yerinde servis ağımızla çok ciddi hizmetler veriyoruz. Ankara fabrikamızda bir teknşk servis ekibimiz var. İç Anadolu, Doğu Anadolu’da günlük servisler veriyoruz. Ücretsiz servis aküsü bile bırakıyoruz. İstanbul-Tuzla Deri Organize Sanayi’nde kendi bir tesisimizi kurduk. Bir yıla yakın bir süredir faaliyette... Burada da Marmara Bölgesi’ne hizmet veriyoruz. Adana’da özel servisle birlikte hareket ederek güçlerimizi birleştirdik. İzmir’de de özel bir servisle güçlerimizi birleştirdik. Samsun’da da en son bir yapılanma içerisine girdik. Türkiye’de gitmediğimiz nokta kalmadı. Ehil insanların elinde bu işin olması Yiğit Akü’ye bir güven verdi. Telekom sektöründe kullanılan ayrı bir akü çeşidimiz var. Baz istasyonlarının da bakım ihalalerini de kazandık. Bu hizmeti de veriyoruz. Temel amacımız, milli olmak. Kaynaklarımızın yurt içinde kalmasını sağlamaka amacındayız. Kaliteli, rekabetçi, fiyat odaklı ve yerli olacağız. Yiğit Akü, bu minval üzere çalışıyor. Son dönemlerde savunma sanayimiz yüzde 65’lere ulaştık. Zeytin Dalı’nda, Fırat Kalkanı’nda ve daha birçok benzeri operasyonlarımızda savunma sanayi anlamında Yiğit Akü’nün ürünleri kullanılıyor. Akülerimiz NATO testlerinden de geçti. Sadece Türkiye’de değil, global anlamda da çalışmalarımız oluyor. Ülkemizin emrindeyiz, hizmetindeyiz. Bir savaş durumunda Allah korusun kendi fabrikamızı devletimizin emrine veririz. Bunu yabancı bir fabrikadan bekleyemezsiniz. 5 yıldır Ar-Ge merkezimiz var. Ve çok önemli, çalışmalarımızla da fark yaratıyoruz.”

Anahtar Kelimeler:
Yiğit AküMustafa Avcı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol