Bu haber kez okundu.

BASİT BİR VİNÇ KİRALAMA İŞİ YAPMIYORUZ, LOJİSTİKTE DAHA AKTİF OLMALIYIZ

Sektörün çatı kuruluşu VİNÇDER, ağır nakliye, platform ve vinç işletme sektör temsilcilerine yönelik mayıs ayı içerisinde Birlikteliğe Davet-İstişare Toplantıları düzenledi. Yapılan işin sadece basit bir vinç kiralama olmadığını ifade eden yetkililer, lojistik sektöründe daha aktif olunması gerektiğinin de altını özenle çizdiler.

Mart ayında gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısıyla seçilen yeni VİNÇDER Yönetim Kurulu, sektörün sorunlarına çözüm üretme, sorunlarını yetkili mercilere ulaştırma ve burada yaşanan tüm gelişmeleri sektöre ve paydaşlara duyurmak için ‘Birlikteliğe Davet-İstişare Toplantıları’ düzenliyor.

İSTANBUL AVRUPA VE ANADOLU YAKASI’NDA İKİ AYRI TOPLANTI

 Sektör adına güçlü bir oyun kurucu olmakta kararlı olan Vinçder Yönetimi, öncelikli çalışmalardan ilki olarak; ortak akıl ile farklı görüş ve fikirlerin ortaya koyulmasının önemi düşüncesi ile İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ayrı ayrı olmak üzere, ulaşabildiği tüm sektör temsilcisi firmalarını davet ettiği İstişare toplantıları gerçekleştirdi. VİNÇDER yönetimi bu istişare toplantılarında; Neden birlik olmalıyız? Sektör sorunlarının ve kaynaklarının tartışılması, Dernekten beklentilerin öğrenilmesi, Sektörümüzün ülkemiz ekonomisine katkılarının belirlenmesi, sektörümüzün gücünü ve itibarını ortaya koyacak rakamsal verilerin elde edilmesi için ihtiyacımız olan verilerin toplanması

Konularını ele almak istiyor.

TOPLANTIDA 5 ANA GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Yoğun bir katılım ile düzenlenen toplantılarda, 5 ana gündem maddesi vardı. Bunları; Biz Kimiz? Nasıl Bir Ana Ve Alt Sektörde Faliyet Gösteriyoruz? Güçlü ve Zayıf Yönlerimiz, Problemlerimiz ve çözüm önerileri, Dernekten Beklentiler ve Toplantı Notları Özet Sunumu şeklinde özetleyebiliriz. Toplantı sonucunda, Hazırlanan rapor tüm sektör temsilcilerine iletilerek, bu rapora göre yol haritası çizileceği belirtildi.

LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE DAHA AKTİF OLMALIYIZ

Yeni yönetim kurulu, bu toplantılarla derneği ulaştırma-lojistik sektörü içinde hak ettiği yere getirmek, yapılan işi doğru konumlandırmak ve içinde bulunulan ulaşım-lojistik sektöründe daha etkin olmak gerektiğini ve bunun için hızla bazı çalışmaların ve değişikliklerin yapılması konusunda hemfikir olduğunu deklere etti.

YAPTIĞIMIZ İŞ SADECE BASİT BİR VİNÇ KİRALAMA DEĞİL

“Öncelikle yaptığımız işin sadece basit bir Vinç kiralama işi olmadığına karar verdik. Bu nedenle yönetim olarak derneğimizin isminin yaptığımız bütün işleri yani olağandışı kaldırma ve taşıma alanını ifade edecek şekilde yeniden belirlenmesine karar verdik” dedi. Dernek yetkilileri, yapılan çalışmaları, sonuçlarını ve dernek olarak yapılması gerekenleri çok yakında paylaşacaklarını da vurguladılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol