Bu haber kez okundu.

ALCEN GRUP İKİNCİ EL SATIŞLARINDA FIRSATÇILIĞA KARŞI

ALCEN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Bayraktar okuyucularımız için yaptığı özel açıklamalarda, olumsuz ekonomik gidişatı fırsata çevirmek isteyen firmaları eleştirip, bunun önüne geçilmesi adına birlikte hareket edilmesinin gerektiğini vurguladı.

İkinci el iş makinaları piyasasının oldukça canlı bir sektör olduğuna işaret eden Bayraktar, "Maalesef ülkemizde seyreden ekonomik anlamdaki olumsuz hava yüzünden ikinci el iş makinalarını fırsata çeviren meslektaşlar bulunmakta. O yüzden piyasada gerçek değerinin çok altında ve kişiler işlerini çevirebilmek adına makina satışlarında düşük fiyatlar oluşmaya başladı. Fiyatlar böyle oluşunca, imalatçıların zaten üretimle ilgili sıkıntıları katlanmış oluyor. ALCEN Grup olarak en önemli özelliğimiz gereği, piyasa koşulları ne olursa olsun, sektörü, üretici de dahil olmak üzere dengede tutmamız gerektiğini biliyoruz" ifadelerini kullandı. Bayraktar konuya ilişkin şu şekilde devam etti: "ALCEN Grup olarak ikinci el iş makinalarında kesinlikle prensip gereği, bize güvenen müşterilerimizle diyaloga girip, olması gereken fiyat politikasını uygulayarak satış koşullarını sağlıyoruz. Böylece sektörde imalat yapan üretici firmaların da maliyet analizini kurtarmış oluyoruz. Bu çalışma prensiplerini eğer ülkemizde ikinci el iş makinası işi yapan firmalarla ortak uygularsak, herkes bu sorumluğu hissederse, bütün imalatçı, üretici ve kullanıcı kârlı çıkacaktır. Tabii ki bu durum, mevcut olumsuzluğu fırsata çevirip, iş makinası almak isteyen firmalara olumsuz gelmektedir. Biz Alcen Grup olarak firma prensibimizden kesinlikle ödün vermeyeceğiz."

Bayraktar, imalatçı ve üretici cephesinden bakıldığında, piyasa şartları kötü deyip o günkü ihtiyaçları karşılamak adına, ürün, uygun fiyata çekildiğinde, ikinci el satışı yapılacak iş makinalarının da fiyat olarak daha alt seviyelere çekmek zorunda kaldıklarını belirtip, "ALCEN Grup olarak tüm imalatçı ve üreticilerle bir toplantı gerçekleştirip fiyatlarda bir standart oluşturmak istiyoruz. Böylece ikinci el piyasasında sağlıklı iş yapma ortamını inşa edebiliriz. Burada imalatçı, üretici ve pazarlamacılara çok iş düşmektedir" dedi.

"Servis Ağının Önemi"

Sıfır ve ikinci el iş makinalarının servis ağının çok önem arz ettiğine vurgu yapan Bayraktar "Türkiye genelindeki seyahatlerimizde iş makinaları sahiplerinin servis ağından çok şikâyet ettiklerine şahit olduk. Bu tür sorunların ivedilikle iyileştirilmesi gerekmektedir. Bu sorunlar ülke ekonomimize de ağır bir yük bindirmektedir. ALCEN Grup olarak bu tür konulara da destek olmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müşteri ilişkilerimizin çok iyi olmasından dolayı servis veya var ise herhangi bir sorunu çözmek için çözüm ortağı oluyoruz. İnşallah bunları daha da geliştirip ileriye yönelik daha iyi adımlar atacağız" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Alcen GrupNecdet Bayraktar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol