Bu haber kez okundu.

BİTİMSİZ ENERJİ; YİĞİT AKÜ

Günümüzde 5 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracatı ile Avrupa, Afrika, Asya, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine, seçkin markaları ve geniş ürün yelpazesi ile ihracat gerçekleştiren yerli gururumuz YİĞİT Akü, manlift sektörüne sunduğu yeni ürünleriyle, zirvedeki konumu taçlandırmaya devam ediyor. YİĞİT Akü A.Ş. Endüstriyel Akü Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Avcı firması ve son dönem faaliyetleri hakkında okuyucularımızı bilgilendirdi.

Firmasının kuruluş ve gelişim süreçlerine değinen Avcı "Yiğit Akü A.Ş. , hızla gelişmekte olan ülkemizin güçlü yatırımcılarından birisi olarak, 1976 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bugün 40.000 m2 alana sahip starter akü üretim fabrikası, 17.000 m2 alana sahip endüstriyel akü üretim fabrikası ve 15.000 m2 alana sahip lityum iyon ve plastik enjeksiyon üretim fabrikalarında en ileri teknolojiyi hayata geçiren Yiğit Akü A.Ş. 90'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır."

 Yurt dışında pek çok akü üreten fabrikalara know-how anlaşmaları yoluyla, firmaların teknolojilerini artırarak, çalışanların eğitilmesi faaliyetlerinde de rol oynadıklarını dile getiren Avcı, "Yazılımı ve donanımı tamamen kendi tasarımlarımızla yaptığımız akü üretim makinalarını bu tesislere kurduk. %100 yerli ve milli bir firma olan Yiğit Akü A.Ş. son dönemlerde üretimini gerçekleştirdiği Endüstriyel akü ürün çeşitliliği ile ülke ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığı gibi, ihracat faaliyetlerine de hız vermektedir. Yakın zamana kadar ithal edilen pek çok endüstriyel aküler, kendi sermaye – emek –bilgi ve teknolojik imkânlarla fabrikamızda üretilmektedir" dedi.

"FFP akü ayrıcalığı"

Yaklaşık 4 yıl kadar önce FFP olarak adlandırdığımız (Düz Plakalı Sulu Uzun Ömürlü Derin Deşarj Aküleri ) ürünün ar-ge çalışmalarına başladığımızda, bu sektör dikkatimizi çekmişti. Zira manliftlerin kullanıldığı sektörler itibariyle incelendiğinde hem iş güvenliği – iş kazalarının önlenmesine olumlu faydalar getireceğine güveniyor, hem de yapılan işin hız anlamında müthiş bir ivme kazandıracağını biliyorduk. Öncelikle sektörü ve o dönemde kullanılan ithal akü markalarını yakın takibimize aldık. Yiğit Akü A.Ş. , aküde Ar-Ge merkezi olduğundan bu ürünler incelendiği gibi, kullanım alanları da yerinde araştırılıp, kullanıcılarla ve kiralama firmaları teknik servisleriyle bire bir görüşülmüştür. Bu bilgiler ışında yapılan ilk ürünlerimiz laboratuar testlerine alınmış, daha sonra sektördeki ilk müşterimiz olan Fatih Vinç firmasında FFP akülerimiz saha testlerinden geçmiştir. Sonraki dönemlerde ise sürekli saha analizleri ve müşteri memnuniyeti ziyaretleri kapsamında istekler ile ürünümüz gelişim göstermiştir. Bugün görüyoruz ki işi sıkı şekilde takip etmek, müşteriye kulak vermek, sürekli geliştirmek bu sektörde kısa sürede bizi iyi noktalara taşımıştır. Sonrasında tübüler plaka teknolojisini bu sektördeki akülerimize aktardık. Traksiyoner akü ve monotruck serisi akülerimizi de manliftlerin kullanımına sunduk. Bu yolla kullanım sürelerini artırdık. Günümüzde bu pazarda en çok aranılan – satılan markalardan biriyiz.

Açıklamalarında FFP tip akülerinin dışındaki endüstriyel ürün tiplerinden olan  diğer aküler hakkında okuyucularımıza bilgi veren Avcı şu başlıkları sıraladı:

  • Derin deşarj özellikli Jel tipi akülerimiz (Solar  - Marin  sistemlerinde)
  • Motive Power serisi akülerimiz (Temizlik makinaları – Elektrikli Bisiklet - Engelli araçlarda)
  • Agm serisi akülerimiz ( UPS güç kaynaklarında)
  • Motorsiklet akülerimiz
  • Traksiyoner akülerimiz (Forklift – Transpalet – Maden Ocağı aküleri – Manlift lerde)
  • Front Terminalli akülerimiz (Haberleşme sistemlerinde)
  • Savunma Sanayisine özel tip akülerimiz (Askeri zırhlı araçlar – Tanklar – Obüslerde)
  • Monotruck serisi akülerimiz (Ömür istenen durumlarda)
  • OpzS ve OpzV tip akülerimiz (Büyük enerji santrallerinde)
  • Lityum İyon tip akülerimiz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol