Bu haber kez okundu.

CANEL UYAN :HAKSIZ REKABETİN ‘YERLİ VE MİLLİ’ ÜRÜNLERİN LEHİNE DÜZELTİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ

P.U.M.A.C RANES Firma Yetkilisi Canel Uyan, yerli-milli kavramlarının hamasetten öteye gitmediğini ve lafta kaldığını ifade ederek haksız rekabete son verilmesi gerektiğini dile getiriyor.

P.U.M.A.C RANES Firma Yetkilisi Canel Uyan, “Şirketimiz 1994 yılında izmir de traktörlere ön kepçe ve kanal kazıcı ekipmanı yapmak üzere kuruldu. Daha sonraki yıllarda traktör kepçelerin yerini otomatik makinalar alınca firmamız araç üzeri hiyap tarzı katlanır ve teleskopik vinç üretimine girmiştir” diyor. Uyan, ilk zamanlar atölye bazında yapılan üretimin günümüzde toplamda 3.000 m2 çalışma sahasında ve 2 tesiste sürdürüldüğünü vurguluyor.

11 ÜLKEYE İHRACAT

İhracatın ve kalitenin kendileri için olmazsa olmaz olduğunu ifade eden Uyan son olarak şu bilgileri veriyor: “Yapılan makinlarımızın çelik gövde aksamları kendi cnc tezgahlarımızda kesim kıvrım ve cnc kaynak aşamalarından sonra ithal hidrolik sistem grup parçalarıyla entegre olarak üretilmektedir. Ürettiğimiz vinçler P.U.M.A.C RANES (proje uygulama makina araştırma) markasıyla satılmaktadır. Şu ana kadar 11 ülkeye ihracat yapmış bulunuyoruz toplamda ihraç edilen makina sayımız 60 ın üzerinde bunu daha da artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yerli üretim olarak yerli imalatçıların en büyük sorunu bizim sekmentimize uyan küçük tonaj katlanır vinçlerin ithal olarak yurda sokulması bu ithal markalarla ayrıca mucadele etmek yerli üreticileri yoruyor.

YERLİ MİLLİ KAVRAMI HEP LAFTA KALIYOR

Örnek vermek gerekirsek bir büyüksehir belediyesi ihale açıyor ama bakıyorsunuz sonunda italyan malı vinç gelip ihaleyi almış hani nerde yerli malı kullanın ilkesi... Hep lafta kalıyor. Bu ülkede bu makina yapılıyorsa bunun aynı muadilini illaki ithal isteniyorsa ozaman ithal makinaya vergi koyun ki rekabet edebilelim. Ar-Ge olarak mobil zırhlı kule PUMKAR aracımız üzerinde çalışıyoruz. Mobil nöbet kulubesi olarak iş yapacak olan bu projemizi emiltem ve diğer kurumların bilgisi dahilinde geliştirmeye çalışıyoruz.”

Anahtar Kelimeler:
Canel UyanPumac Ranes

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol