Bu haber kez okundu.

ÇELİKBİLEK MAKİNE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Faaliyetlerine 1973 yılında başlayan ÇELİKBİLEK Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kaldırma ve taşıma ekipmanları, vinç sistemleri, istif makinaları, hidrolik sistemler, enerji besleme sistemleri, çalışma platformları ve özel proje uygulamaları ürün grupları ile 46 yıla ulaşan deneyimi ve uzman kadrosu ile satış, servis, yedek parça konularında müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunmaya devam ediyor. 14-17 Mart günleri arasında gerçekleştirilen WIN Fuarları’na katılan firmanın standında ÇELİKBİLEK Makine Satış ve Pazarlama Müdürü Ufuk Boztepe’yle konuştuk.

ÇELİKBİLEK  Makine’nin yaklaşık 50 yıldır sektöründe müşterilerine üstün hizmetler sunan bir aile şirketi olduğunun bilgisini veren Boztepe. “Karaköy’de kurulan firmamız ardından Perpa’ya sonrasında ise şu an yerleşkemizin bulunduğu Tuzla’ya taşınmıştır. Oldukça geniş olan ürün gamımızda kaldırma ve taşıma ekipmanlarında dünyanın önde gelen firmalarının Türkiye mümessilliğini yaptığımız markaları bulunmakta.  Her geçen yıl da yeni distribütörleri ve markaları bünyemize katmaktayız” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda distribütörlüğünü aldıkları dünyaca ünlü markalara örnekler veren Boztepe konu hakkında şunları dile getirdi: “Zincirli vinçlerde bir Japon devi olan Kito markasını en başta söyleyebilirim. Kito 3 yıl ürün ve 10 yıl fren garantisine sahip ve gerçekten de zincirli vinçlerde dünyaca üne sahip bir marka. Yine İsviçre menşeli GIS markasının distribütörüyüz. GIS elektrikli zincirli vinçleri, vinç sistemin kullanım güvenliğinin öncelikli olduğu tüm alanlarda kullanılır. Alman menşeli , makine taşıma sistemleriyle ilgili ATS markası, İspanyol AİRPES, ANTEC, İtalyan depolama ve istiflemedeki çözüm ekipmanları olan LİFTER gibi dünyanın önde gelen markalarının distribütörlüğünü yapmaktayız.  Bunların yanı sıra tescilli markamız olan BESTLİFT’in ürün gamında ceraskal, hidrolik sistemler, istifleme makinaları, makine krikoları, palet taşıma ekipmanları gibi çok geniş bir yelpazede kaliteli üretimler yapılmakta. CONDUCTIX, MEGA,Stemmann-Technik gibi markaları da saymak gerekir.”

Açıklamalarında katıldıkları WIN Fuarı’na da değinen Boztepe “WIN Fuarları beklentimizin çok üzerinde gerçekleşti. Özellikle ilk 3 gün çok hareketliydi. Standımız oldukça yoğundu. Eğer geri dönüşler de beklediğimiz gibi olursa şu ana kadar ki en verimli fuarlardan birini yaşamış olacağız.” dedi.

Verim açısından 2018 yılının sektör açısından 2017 yılının üstünde geçmediğine işaret eden Boztepe “Firmalar hedeflerinin altında yılı kapattı. Birçok proje durdu. Piyasalar Mart ayındaki yerel seçimlerin geçmesini bekledi. Takip ettiğimiz mega projelerde şu an bir bekleme süreci yaşanmakta.  2019 yılı hedeflerimizi yakalamak için bu projelerin harekete geçmesi gerekiyor.  İhracat faaliyetleri şu an bizim için önemli. Grup şirketlerimizden olan KÜMSAN %90 oranında ihracat faaliyeti gösteriyor ve bu anlamıyla da çok özel bir yere kendini konumlandırmış durumda.  Almış olduğu işler bazında 2019’u ve 2020 yılının bazı dönemlerini kapatmış durumda. Bu gerçekten de, bu durgun süreçte çok büyük bir başarı” ibarelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol