Bu haber kez okundu.

GALAKSİ PLATFORM YATIRIMLARININ MEYVESİNİ TOPLUYOR

Özellikle kendinden yürüyüşlü makina parkuruyla yerli piyasada önemli bir açığı kapatan Galaksi Platform, Türkiye’nin her bölgesine, eğitimli personeliyle iş güvenliği standartlarına uygun üstün hizmetler sunmakta. Son olarak Elmalı Barajı'nda 75mt'lik sepetli platformu RUTHMANN'la hizmet verirken, sahada, Galaksi Platform Genel Müdürü Kadir Aparan'la konuştuk.

Firmasının gelişim evreleri ve sektörde imza attıkları 'ilk'lere dair bilgiler veren Aparan "17 yıllık geçmişi olan firmamız platform sektöründeki müşterilerinin çözüm ortağı olarak yoluna devam etmekte. Bu sektörde ülkemize daima ilkleri yaşatmaya çalıştık. Türkiye'nin en büyük metrajlı makinalarını yaptırdık. Keşke bütün yatırımlarımızı yerli makinalara yapabilsek. Ama maalesef belli bir noktadan sonra yerli makinalar yetersiz kalıyor" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında piyasalarda yaşanan ekonomik krizin sonuçlarına da değinen Aparan konu hakkında şunları dile getirdi: "Ekonomik kriz hemen her sektörü vurduğu gibi sektörümüzde de olumsuzlukların baş göstermesine neden oldu. Dönüp geriye baktığımızda neredeyse bütün firmaların bilinçsizce hareket etiğini görüyorum. Yatırımlarımızı hep kısa vadeli olarak yapmışız sektör olarak. Maliyet-muhasebe hesapları detaylı bir şekilde yapılmamış. Bunun bedelini de şimdi sektör olarak ağır bir şekilde ödemekteyiz. Ama bu olumsuz durumdan artık bir ders çıkarmanın da vakti geldi. Nitekim firmalar istemeseler de ders çıkarıyorlar. Artık yatırımları daha mantıklı ve hesaplı yapıyor. Gereksiz hırslara kapılmıyorlar. Pazar fizibilitelerini artık çok daha derin yapıyorlar."

"Yatırımlarımızın Kıymetini Şimdi Daha İyi Anlıyoruz"

2017-18 yılları arasında çok önemli yatırımlar yapmıştık. Bunun sayesinde şu an ekonomik gidişattan dolayı zor bir süreç yaşanan günümüzde önemli işlere imza atabiliyoruz. Özellikle 2017'de parkımıza kattığımız 75mt'lik RUTHMANN makinamız yoğun bir talep görmekte. Dünyada hiçbir makinanın bu ürünümüz gibi 41mt'lik yatay uzanımı yok. Buradan makinayı aldığımız Acarlar Makine'ye bize vermiş oldukları destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Makinamız şu an garanti kapsamı içinde. Bu makinalar garanti kapsamı dışında da olsa bakım servisleri kesinlikle profesyonel ekip tarafından yapılmalı. Zira bu ürünlerin günlükleri, saatlikleri çok değerli.

75mt'lik RUTHMANN markalı ürünleri hakkında bilgiler vermeye devam eden Aparan, "Aracımızın önemli özelliklerinden biri hassas olması. Yukarı çıkan personel yukarı çıktığının bile farkında olmuyor neredeyse. Bundan dolayı da strese girmiyor personel. Makina çift kırma gibi özel bir kırma sistemine sahip. Bundan dolayı köprü altı ve viyadük işlerinde yoğun bir talep görmekte. Elmalı Barajı'nda şu an yapmakta olduğumuz iş için, RUTHMANN makinamızdan dolayı özel olarak davet edildik. Bu da bizi çok mutlu ediyor" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol